Motorok » Suzuki » Gsx 750 F Katana 2001 (599)

Gsx 750 F Katana 2001 (599)

Ilyen is volt, szerettem

Az enyém nem Katana volt. Simán GSX750F, 98LE. Az első 5000km után keveseltem az erejét. Én nem túratempóban használtam, így ette a gumit és a láncot ( a láncot hiába sprayztem és a gumi valamivel lágyabb volt mint a gyári). A használati időtartam végére már kezdett füstölni, nehezen indult, és kissé zajossá vált a blokk, ami talán a vég kezdete is lehetett. Kanyarban mélyre döntve a hátsó futómű nem stabil, könnyen elkezd riszálni. Lehteséges, hogy a nagy önsúly miatt. Kopottabb gumikkal (egyáltalán nem tükör) gyakran volt olyan érzésem, hogy bizonyos fajta aaszfaltfelületen (világos szürke) csak a szentlélek tartja. Csak közepesen nyugodtan közlekedőknek vagy nyugodt túrázóknak ajánlanám. 160 ig elég jól gyorsul, majd 210 ig még elballag, utána már türelem kérdése. Én 238 (óra szerint, már amennyire látni lehetett) végsebességet mértem. A fékek jók. Az üléspozíció kényelmes, bár avval vitatkoznék, hogy a csuklót nem terheli, igaz én nagyon sokat és hosszan használtam amíg megvolt. Ami nagyon tetszet az az alakja és a hegyes, darázsszerű hátsó lámpája volt (fekete színű volt). A tompított fénye és a reflektor is meglehetősen gyengén muzsikált. A fogyasztása nálam elég magas volt a folyamatos hajsza miatt, ezt átlagfelhasználó ne vegye alapul. 6000Km-ként szervizben volt olaj csere, szűrőcsere, stb. Én soknak találtam a fenntartási költségeit (3 szerviz egy év alatt+ 2 garn gumi + teleszkópjavítás). Ennyit nem ért nekem ez a feeling, ezért váltam meg tőle. Ja, és inkább az életet választottam, épkézláb...

- Első villa olajfolyás 22000-nél, láncszett csere, gumicserék. Nyilván a láncszett és a gumi kopóalkatrészek. A használati időtartam végére zajossá vált a blokk.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2002
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (5.5/10)

Suzuki