Motorok » Suzuki » Ls 650 Savage 1998 (652)

Ls 650 Savage 1998 (652)

Álmomban még mindig rajta ülök

Első nagy motorom, korlátozott jogsim volt még akkor, emiatt jutott a választás erre a típusra, meg persze a szemet gyönyörködtető hatalmas hengere miatt.34 lóerő nem sok, de mindenre elég. Sose éreztem erőnek hiányát, mondjuk igaz hogy nem is szeretek száguldozni. 80-100 utazót szereti (szeretem) a legjobban. Itt még képes kiugrani ha előzésre kerül a sor. Típushiba szerűség hogy a vezérmű láncot idő előtt elnyújtja amit emiatt cserélni kell, velem is megesett 40e kilométer körül. A másik hiba az szokott lenni hogy a hengerfejnél szivárog az olaj. Nekem ez utóbbi nem fordult elő, de sok márkatársnak okoz fejtörést. A bordás szíj hajlamos nyikorogni, ennek az idegesítő hanghatáson kívül semmi jelentősége nincs, a legjobb mód a megszüntetésére ha egy gyertyával (viasszal) megdörzsöljük a szíjat. Sokat túráztam vele, Dalmácia kedves a szívemnek, többször jártam arrafelé is.
Azért adtam el mert a ezalatt a három év alatt kialakult bennem, hogy a hosszú túrákat szeretem csinálni, emiatt váltottam egy túragépre, jobb szélvédelemmel, jobb pakolhatósággal.
Összességében egy nagyon szerethető motor, gyakran éreztem úgy hogy 'lelke van': egyszer jobban megy, egyszer rosszabb volt a kedve. Soha nem állt meg alattam. Nem mondom hogy igénytelen gép, mert mindig van mit költeni rá, de ha szereti az ember akkor ez nem probléma.
Talán a legszebb emlékeim ehhez a motorhoz kötődnek, ha ilyen típusban gondolkodsz ne vacillálj mert szeretni fogod az tuti.

- semmi sem "romlott el". cserére szorult a vezérműlánc és a feszítője, plusz a többi alapdolog mint az olaj, szűrők, fékbetétek.

enduró motoros bolt, pécs. (Pufi bá'). elég drága, de perfekt munkát végzet az öreg, idén ment nyugdíjba

Fenntartási költség (5) Évjárat 1998
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 20000