Motorok » Piaggio » Beverly 500 2006 (460)

Beverly 500 2006 (460)

Olasz szépség

2008

2006. tavaszán vettem a fekete szépséget. A 39 LE szépen viszi az üresen 200 kilós egységet, a magasabb plexi és a 3 doboz pedig elég egy nagyobb túrára is. Variátor és kipufogó már nem a gyári, a komolyabb hang a városban kellett, a variátor meg csak úgy, igazából az a -1 mp százig nem biztos, hogy megéri a kiadást (+0,5 liter fogyasztásnövekedés). Külföldi túrán óra szerint 170 km/h volt a vége. Persze nem erre lett kitalálva, de jó tudni, hogy stabil még ilyen tempónál is. Az sem mellékes, hogy egy Bp.-München táv után - amit bő 7 óra latt lehet teljesíteni török vendégmunkások társaságában - még van kedved órákat sétálni a városban, nem akarsz egyből pihenni. A 13,5 literes tank lehetne nagyobb, mert autópályatempónál 200 km-ként meg kell állni tankolni, mert a következő kút (ami 30-40 km-re van) már túl messze lehet. Amit a korábbi tesztek írtak róla, hogy hajlamos belengetni a hátsóját, azt a hátsó rugók előfeszítésével lehet 90%-ban orvosolni. Amivel nem vagyok kibékülve, az alulméretezett sima, savas akkumulátor,amit évenként kell cserélni, illetve a sekély csomagtartó az ülés alatt. Továbbra sem értem, miért 10 W-os a féklámpaizzó? Nem is lehet, max. barkácsolással 21W-os hagyományos izzót betenni. Cserébe nagyon jó a tompított izzó, pont bevilágít az autós visszapillantójába. :)
Összességében olyan ingázóknak ajánlanám, akik városban is kénytelenek használni, ott előny a keskenysége, a 16" első kerék, míg túrázásra alkalmassá tehető egy plexivel+dobozzal. A robogókhoz mérten komoly teljesítmény pedig minden helyzetben elegendő a normális motorozáshoz.

2012

Még mindig használom, már bejártuk fél Európát. A jobb első fékbetét városi használat mellett 6000 km után csereérett, alulméretezett. Cserébe a hátsót a 6. nyáron cserélte a szerelő. A kormánycsapágy 3 évenként kuka, a kerékcsapágyakat is cseréltük idén. A kipufogó már újra a gyári, a variátorhoz ragaszkodom, növeli a rugalmasságot. A meghajtás hátsó tárcsája is új, szerencsére sikerült kuplung nélkül szerezni, itthon csak szettben árulják. Érzem, hogy lassan a hátsó lengéscsillapítók fáradnak. Köszönjük, Budapest.
Összességében megbízható darab, de minden évben van egy komolyabb kiadás. Mondjuk szeretem, ha teljesen jó állapotú a gép, ha valami nem 100%-os, akkor csere/javítás, nem kockáztatunk.

Ha egyszer eladósorba kerül, majd arról is írok egy regényt, mert lehet ez lesz a legtöbbet futott beverly az országban. Mi lesz a nagyobb vonzerő: egy tulaj, egy szerelő, akivel még találkozhat is a leendő vevő....vagy az évi 3000 km-t futott olasz import? :)

- Megvásárlás óta későn villant fel a féklámpa, ezt a lelkiismeretes szerelők (XVIII. ker.) a kapcsolók beállításával megoldották. Garanciában cserélték az irányjelző kapcsolóját, állítólag típushiba.
- Kormánycsapágy, kerékcsapágy.

APE Kft. Budapest, XVIII. kerület Vasút u. 26.
Nagyon ajánlom mindenkinek őket!

Moto Italia Kft., IX. Gyáli út

Fenntartási költség (4) Évjárat 2006
Előző motorja? Beverly 200 Következő motorja?
Verdikt (8.1/10)

Piaggio