Motorok » Piaggio » Typhoon X 2005 (49)

Typhoon X 2005 (49)

Kis forgószél!

Második robogóm, és az első új. Egy MBK Yamahát váltott le, ahhoz képest más dimenzió.
Mikor elhoztam, a váz egy ponton hozzáért a kipufogócsonkhoz és eszméletlenül zörgött. A zaj forrását megtalálni telt hosszú időbe nem a javítás.
A 85 kilómat sík útón simán viszi óra szerinti 75km/h-val, ha előrebukok amúgy nagymotorosan, ez 80km/h. De a 65-70km/h a kedvenc tartománya. Egyszer lementem vele Sopronból, a Balatonra 128 km. Végig 70-75 km/h-val. Inkább a hátam bánta.
Viszont eszik a kicsike. Bár az MBK-hoz képest alultáplált, az városban megette a 4 litert is, a Typhoon 3,5literrel beéri. Lakottreületen kívül 3l. Az olajtartálya megfelelő 1,5l és 1l olaj nagyjából 900 km elegendő. A katalizátor miatt full szintetikusat ajánlanak.
Elég szarok a rücskös koreai gumik amikkel a gyár szerelte, főleg nedves úton. Persse más a helyzet, ha rosszabb útra tévedünk, de esetemben ez elenyésző. Nagyon tetszik a műszeregység éjszaka. Szép narncsos fényben pompázik.
Ötezrenként akarja látni a szerviz,egy ilyen alkalom 5000 Ft. Két év a garancia, most jár le áprilisban. Az akkumlátor lassan megadja magát. A jobb fékkar is lelazult. Tovább a hibalistában foglaltak színesítik az elmúlt majd két évet.
Remek kis gép apró hibákkal, na de nem csúcs kategóriás robogó, ezt ne felejtsük el.

- A hátsó teló elengedte az olajat, gariban cserélve.
- A motorolaj vezetéknél folyamatosan csöpög az olaj.

Motorház Sopron

Ugyanaz.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.7/10)

Piaggio