Motorok » Piaggio » Hexagon 180 Gtx 2001 (180)

Hexagon 180 Gtx 2001 (180)

Az ezüst kanapé

8 év kihagyás után újrakezdő motornak vettem. Olaszból frissen behozott motor volt. Természetesen törött. A kereskedő palitól kijavított állapotban vettem meg. Tökéletes sose lett már.
Bizonyos sebesség tartományban kormányszitálás jelentkezett. Másik hibája a hátsó kerék segédtartó alu öntvény, amely a kipufogót is tartja, elvetemedett és görbe volt. De egy pár darab alátéttel ezt is megoldottam.
A motorja viszonylag erős (19le) csendes és pörgős volt. Egy gyertya, olaj és légszűrőcserén kívül mást nem igényelt. 125km/h volt a vége, de a 110-et simán tudtam vele utazni még 2 személlyel is, de igazából a 80-90-et kedvelte. Fogyasztás 4 liternél sosem volt több 100km-re. Hatalmas csomagtartója, melyben szivargyújtó (telefontöltéshez) és belső világítás is van nagyon praktikus.
Kicsi 11-es kereke miatt óvatosan kell vele döntögetni, és a rossz pesti utakon is nehezen boldogul vele az ember. Nehéz volt rá gumit találni, végül a Piaggio szervizben lett megoldva. Csak azt nem tudom, miért nem ott kezdtem elsőnek. Érdekes és egyben nagyon bosszantó jelenség volt, hogy ha fel volt kapcsolva a fényszóró tompítottja és az index egyszerre, akkor elég sűrűn elment a gyújtás. Először azt hittem, hogy az izzó hibája miatt van, mert a csere után úgy nézett ki megjavultak a dolgok, de nem. Egy darabig jó volt azt újra kezdte.
Az első futómű nekem az egy oldali felfüggesztéses volt, ami lehet, hogy dekoratív de marha szar. Nem egy stabil szerkezet. Az első teló már 9000km-nél folyt, 12ezer km-nél már lógott a motorblokk felfüggesztés. Ezeket már nem is javítattam meg, mert elegem lett az egész motorból és gyorsan piaci ár alatt eladtam.
Azt gondolom, hogy az árát, amit fizettem érte azt megérte, de soha többet ilyen motort nem veszek.

- A szíjhajtásnál 2db csapágy.
- Gyujtás időnként elment, és lógó hátsó futómű, de nem lett megjavíva.

Én javítottam a garázsban.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2001
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (4.3/10)

Piaggio