Motorok » Mz » Ts 250 1973 (243)

Ts 250 1973 (243)

A múltat végkép eltörölni!?

Egy jó barátom vett egy TS-t magának, hogy az erdőben motorozzon vele. Mesélte, hogy tud egy másikat is, ha gondolom megnézhetjük... Megnéztük, egy disznóól mellett találtuk, nem túl szívderítő állapotban, de egyben. A tulajdonosa, aki volt munkahelyén szolgálati motorként használta, egy jó biciklit kért érte. Lehet, hogy nem is annyira akarta eladni a TS-t, de a szinte vadonatúj bringa láttán már nem volt mese, megkötöttük az üzletet! Gondoltam én akkor... Barátommal, Sanyival szépen rendbe hoztuk a gépet. Teljes motorgenerál, a vázat és a sárvédőket lefestettük, a kerekeket is megtisztítottuk. Elég jól átvészelte a motor az utóbbi éveket, a villamosrészéhez,a gyújtáson kívűl nem is kellett hozzá nyúlni! A teljes felújítás nem került nagy összegbe, mindent lehet hozzá kapni, de a minőség változó. Az egyik legnagyobb tétel az új teljes kipufogó volt. A forgalomba állítás viszont jelezte, a mai idő nem nem kedvez a régi motorok reneszánszának. Miért akarod újra használni ezt a régi vasat, nem jó neked a jelen? A múltat végkép eltörölni... Tudom, meg is énekelték, de akkor sem kellene ennyire ellenségesen hozzá állni a kérdéshez és az emberekhez. Miért akadályozzák ennyire az újbóli forgalomba helyezést azzal, hogy a csillagos égbe emelik a költségeket. Egy vagyonba került az eredetíség vizsga, az okmánycsere és a műszaki vizsga. Inkább mondanák azt, hogy öreg most megszívtad, ha ennyire hülye vagy, akkor fizess! Nos ezt az egyet megtanulták, hogyan lehet gátlástalanul és cinikusan a szemünkbe hazudni, átverni bennünket, "az istenadta népet", és megmagyarázni a hülyeségüket!
Azért írtam le mindezt, mert úgy érzem büntetik azt, aki elő mer venni a közelmúltból egy motort és újra használni szeretné azt a maga és mások örömére.
A motor szépen fut, feledteti a fent leírt szörnyűségeket, még bejáratós, ezért nem száguldoztam még vele. Nagyon kényelmes, jól fekszi az utat. A fékek amolyan volt NDK-sokk, nem az, aminek látszanak! Este a világítás csak pislákol, ez a 6 voltos technika miatt van. Sokszor megmosolygom azokat, akik értetlenül bámulják a TS-t, és megkérdezik, mi ez a régi vacak.
Nos az ilyen ember soha ne tudja meg, hogy milyen is utazni egy egy ilyen vacakon! Hát még egy oldalkocsisban!?

- Erről még nem tudok nyilatkozni, mert még nem romlott el rajta semmi, hiszen most lett talpra állítva.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1978
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (8.1/10)

Mz