Motorok » Motowell » Magent City (49)

Magent City (49)

Rövidhatótávú libakergető

0-km-rel vásároltam,de nem vártam túl sokat tőle,hiszen ez egy olcsó kínai motor.Ahhoz képes nem is rossz a gép!A fojtás kivétele után az én 100kg-os súlyommal is simán viszi a 75km/h-t.Egyedül a fogyasztása nagy csalódás 4.7l/100km,ez a kapott teljesítményhez képest szerintem nagyon sok.Kipróbáltam kisebb és nagyobb főfúvókákkal is,de a kisebbekel(53,60,65,)el sem bír indulni,a nagyobbakal meg akár 6.0l-t is megeszik(85,90)és nem megy jobban.A gyári 70-es jó megoldás,de én kicseréltem 75-ös méretre amitől egy kicsit élénkebb lett és szebb a hangja.Ellenben a tuningolást nem javaslom senkinek,mert csak kidobott pénz,én belenyomtam kb.100000ft+2 hónapot a beállításokra és 10km/h a nyereség(85-86km/h a vége).A tuningkipufogónak és a nagyobb karburátornak semmi értelme(a gyári kipuval is ugyanúgy megy),csak szebb lessz a hangja amit a haverok irigyelhetnek.Amit javaslok az egy jó minőségű variátor kb.12000-15000ft-ból megúszható(nem a bóvlik közül való),azzal sokat javul a gyorsulása és egy kicsit a végsebessége is(emelkedőn 10-15km/h-val gyorsabb).Ja egyébként mindíg pöccre indul,a megbízhatósággal nincs gond.

- 833km-nél a kilométeróra spirálja szétcsúszott ill. a gázbovden a karburátornál meglazult,2542km-nél az olajtartály alatti olajcső elrepedt ill. a kormánycsapágy rögzítőcsavarja is meglazult,3950km-nél a fényszóróizzó kiégett,4007km-nél a riasztó átmenetileg megkergült és menet közben is csipogott villogott,majd magától megjavult.A sisaktartó és a lábtartó is szépen reped végig a rossz utak miatt,egyébként a műanyag alkatrészek(burkolatok)olyan törékenyek,hogy az hihetetlen.

B.MOBIL Ózd Jászi O.út.3.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (6.7/10)

Motowell