Motorok » Motowell

Yoyo 4T

Négyezer, negyvennel!

Családi motornak vásároltuk, de érdemes lett volna kipróbálni előtte, az ülés és a kormánypozíció ugyanis nem az én méretemre (190cm) van szabva.
Teltek a hetek, kilométerek, szereti használni mindenki.
A teljesítménye lefojtva max 46km/h volt, a gyorsulása említésre sem méltó, teljesítménygörbe rendkívül hullámzó. Gázadáskor, majd 40 környékén olyat zuhant a fordulat, hogy alig akart erőre kapni. Emelkedőket nem szereti, max 40el vánszorog felfelé.
Egy erős szembeszélben belassult és utána még lejtőn sem akart gyorsulni. :)
Bemelegítős motor, indítás után alapjárat egy percig pörög mintha picit húznád a gázt, aztán lecsillapodik normálra, akkor lehet elindulni vele. Megesett, hogy gázadásra lefulladt, elég sokszor, utána nem indult egy percig.
Ehhez képest fojtatlan állapotban nem fullad le, még mindig pörög indítás után, de szépen gyorsul, a gázra egészségesen reagál, a hangja egész szép. Kívülről.
Az órája furcsa módon pontosan mér. Végsebessége sík aszfalton 70 km/h felett. Lejtőn gubbasztva 90-et is megy. Megmértem. Egyébként 60-al érzi jól magát, nem is hajtom, városban tudja tartani a tempót, de a 4T gyorsulása miatt minden autós megelőz (mert robogós vagyok), hogy utána a lámpánál eléjük guruljak :)
Egyszer csúsztam vele, a kipufogó, az első idom és a lábtartó enyhén sérült.
Főként dolgozni és vásárolni jártam vele a városba (város 10, meló 20km). Hosszabb távon kényelmetlen. Egy háttámlás fotel jól jönne rá.
Szeretem. Nem adám el.

- 500 km után a gyári teleszkópból elfolyott az olaj
- Indexrelét cserélni kellett, mert nem villogott csak égett.

Pepita Robogó - Székesfehérvár
furcsák, de értik a dolgukat :)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2013
Előző motorja? Következő motorja? Tiger Sport