Motorok » Motowell » Magent City (49)

Magent City (49)

Kínai Yamaha klón, de ahhoz képest OK

Egy csodás kínai darab. Bár aki ilyet vesz nem várhat csodát, hiszen 249 bruttóért több nemigen fér bele. A motort újonan vettem. Igazából csak annyi elvárásom volt vele szemben, hogy legalább egy évig gond nélkül működjön - így olcsóbb, mintha kocsit vettem volna. Annak ellenére, hogy robogó és csak két személyes, igazából ültünk már rajta 4-en is, igaz rövid ideig - egy-két kilométert - én meg a gyerekek.
Az első ami elromlott rajta, az a fényszoró. A pesti utak darabokra törték a ház tartórészét, pedig igazából nem száguldoztam vele - ekkor még a fojtás is benne volt. Az 1000-es szerviz kb. három hét alatt elérkezett, de addig a max 45-ös tempó...gyalázat. Inkább bicajoztam volna, azon is tudtam ilyen tempót tartani fénykoromban. Után már előjött az 5 ló, ez elég arra, hogy a 100 kilómat 60-70 körül mozgassa. Városban kicsit gyorsulhatna jobban - ha váltó lenne rajta, de mivel ez egy robogó, így 40-ig igazából nem történik semmi. A leginkább e fölött kezd el élni. Szereti, ha forgatják. A baj kb. 7ezer km után kezdődött. Ennyit bírt a csodálatos kínai főtengely csapág. A baj az, hogy miután megszólalt - és gyors ellenőrzés a szervizben hátha a kuplung lazult le - még mentem vele kb. 100 km-t ezalatt a csapágy annyira lógni kezdett, hogy a belső gyűrű is eloforgott a főtengelyen és megette, így a csapágy csere már nem segített. A márka képviselete és a kereskedő is szó nélkül kicserélte. Ez igen dícséretes, pláne a mai világban, pláne magyarországon! Az skf csapágyak már jól bírják, igaz 5.500.- volt darabja.
Ezenkívűl a fesz. szabályzót kellett cserélni, meg a jó utak miatt a nyerget, sisaktartót. A műanyag idomok sem igazán bírják a jó utakat. De ez sajna ebben az árkategóriában mindenkinél így van. Annál is inkább, mivel ezek a motorok igazából csak a rájuk ragasztott matricában különböznek.
A gumik egyébként száraz úton jók, de esőben csak óvatosan duhajkodjunk vele. A fékek. Hát nem tudom. A hátsó fék kezdettől használható - duda helyett. Másra nem igazán. Az első féket - ha nem vagy ínhüvely gyulladásos - akkor tudod használni és előbb utóbb megáll. Egyébként a fékpofák csiszolása segít a dolgon - átmenetileg. Hamar megégnek. Az első izzókat - a jó utak miatt - igen jóízűen fogyasztja. Összeségében azt kapsz a pénzedért, amit elvárhatsz. Ha sokat használod megéri az árát, de castrol racingnél rosszabb olajat ne tegyél bele...meghálálja.

- Főtengely csapágy, első lámpa, ülés, sisaktartó

Fenntartási költség (2) Évjárat 2007
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (4.3/10)

Motowell