Motorok » KTM » Duke 125 (125 cm3)

Duke 125 (125 cm3)

Duke-om, Duke-om

Egy éve nyáron szereztem meg 29 évesen a B125-ös jogsit. Az első 125-ös motorom egy Yamaha Drag Star volt, de sajnos többször voltak elektronikai problémái, ezért úgy döntöttem eladom és az új szezont egy fiatalosabb új 125-össel kezdem.

A kicsi Duke-ról eddig csak jót tudok mondani.(Az enyém még az ABS nélküli változat.) A Yamahához képest lényegesen jobban gyorsul a maga kis 15 lóerejével. Borzasztóan hív a motor "játszani". Igazából munkahelyre ingázó járműnek vettem, de sokkal-sokkal több annál. Imádok vele kanyarogni, gázt adni, gázt elvenni, stb.,stb. Leginkább városi, elővárosi utakra tudom javasolni.A Heilbronn környéki teljesen értelmetlen módon beállított lámparendszer miatt autóban érzett bosszúságom megszűnt... :-) Ha kikapnám a pirosat, simán előre tudok vele a dugóban pofátlankodni és a lámpánál elrajtolás sem gond vele,így a következő zöld még épphogy meg is van. :-)

Főutakra is megteszi, az itt megengedett 100km/h-s sebességet gond nélkül lehet vele tartani, bár gyakran csak nyélgázon. A vége 115, de alattam ezt azért nehezen nyögi ki... (78 kg vagyok, plusz csomag.) Hétköznap 45-70 km-es távot teszek meg vele nap, mint nap oda-vissza. Eddig élvezem, kb. egy hónap alatt bele is került 1400 km ebben a rossz időben is.

Ja, a motor maga nem túl testes, mégis a megjelenése nagymotoros, ami az autósokat gyakran becsapja. Eléggé vicces amikor kb. 95 km/h-nál lejtőn felfelé az előttem lévő autós udvariasan húzódik jobbra és indexel és nem érti miért nem kezdek bele az előzésbe. :-)

A bejáratás időszalában kb. 2,6 volt az átlagfogyazstás, most, hogy tekerem neki 3 liter, de tényleg nagyon nem visszafogott vezetésnél. Ha valaki óvatosan hajt simán lehet 3 liter alatt tartani a fogyasztást, bár szerintem ez a motor egyszerűen hívogat arra, hogy játssz vele.

Nagyon jó a jól megvilágított kilóméteróra, ami sok infot ad.(Átlagfogyasztás, átlagsebesség,aktuális fokozat, stb.) Különösen tetszenek az este fehéren világító kapcsolók.

Szóval ez egy borzasztóan élvezhető kis 125-ös szerintem. A 2013-ban életbe lépett új jogsi szabályok miatt jövőre átszállok az A2-es kategóriára, azt hiszem akkor a 390-es Duke mellett teszem le a voksom, bár ez még a jövő zenéje.

- -

KTM Heilbronn-Autozentrum Hagelauer
A heilbronni KTM Zentrum-mal eddig elégedett vagyok, bár csak azoknak tudom javasolni, akiknek van türelmük a töketlenkedéshez. Kedvesek, segítőkészek, de a vásárlás után még kb. 6-szor kellett visszamennem ilyen-olyan papírokat aláírni, illetve elfelejtett dolgokat elhozni.(szervízkönyv, szerződés, átíráshoz meghatalmazás stb.)Az első 1000km-es olajcsere után is kétszer vissza kellett mennem, mert a szerelő srác nem tudta, hogy kell a bordcomputeren a service jelzést resetelni... :-) Mentségére legyen mondva, hogy egy kolléga balesete miatt egyedül kell vinnie mind a szervízt, mind az eladási részleget.

Magyar szemmel nézve egyébként motroban nagyon gazdag szalon. A benti kiállítóteremben kb. 10 új KTM áll, az autószalon előtt további 4-5 nyitvatartási időben, plusz a szervíz miatt többször voltam hátul a műhelyben, ott legalább további 30 teljesen új KTM van, szinte minden típus, szóval ha valakinek sürgős jó eséllyel nem kell várni a motorra, mert raktáron van. :-)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2013
Előző motorja? XVS 125 Következő motorja?
Verdikt (9.3/10)

KTM