Motorok » Kawasaki » Z 750 2003 (748)

Z 750 2003 (748)

Szuperhátas

Gyönyörű, jól megy és alig fogyaszt. A hátsó ülés sem olyan kényelmetlen, mint ahogy kinéz a barátnőm szerint. 2500-tól éled a motor, nekem 3000-4000 között vibrál erősen, 5000-es utazótempónál pont jó. Városban meg kit érdekel?
A legkisebb fogyasztási értékem 4,6, a legnagyobb 6,1 volt. Városban csak belvárosban, országúton viszont kihalt szakaszokon kell motoroznom (105-110 km/h sebességgel szoktam), így a fogyasztási érték a kettőből jön ki mindig, gyakran két személlyel.
Nagyon kezes a motor, egyedül gázelvételnél kell vigyázni, meg persze ilyen erőnél ésszel gyorsít az ember kanyarban...
A hangja sportkipufogóval sem szép, de ez 1 sornégyes.

Szeretem, mert sok erőtartaléka van, jó a fokozatkiosztás (városban 2-esnél jobban nem kell visszakapcsolni), megbízható, a lánc sem nyúlik, gumit sem koptat (vagy én vagyok nagyon visszafogott). Csupasz motor, szélvédelem nincs, nekem 110-ig kényelmes emiatt. Nem túrázásra van kitalálva.

- Egy nagy hibája volt, a váltóval, ezt csak specialistával tudtam megcsináltatni, de ő 2 nap alatt szétszedte, összerakta 40.000 HUF-ért, ami ekkora munkáért nem sok. Egyszer kiégett egy indexizzó, 800HUF volt.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.2/10)

Kawasaki