Motorok » Kawasaki » Klr 650 1987 (651)

Klr 650 1987 (651)

Nekem Szopatógép, másnak Élete legjobbja

Egy sufniból vettem meg egy rámenős MLM-el foglalkozó gyerektől. Jóhiszeműen feltételezem nem értett hozzá, ahogy akkoriban én sem nagyon.
Használgattam, de erős terhelésnél csattogott a motorja.
Mint utóbb kiderült, a megnyúlt vezérműlánc adta a hangot. Aztán eccercsak csörögve elment a vezérlés ,megbontva látszott, hogy a vezérműlánc egyik vezetőjének tartóöntvénye letörött és vmi műgyantás dzsuvával taknyolták vissza.
Elvittem MÁRKASZERVÍZBE ahol elszámoltak mindent:
hengerfejfelújítás, új szelepek, új vezérműlánc stb-stb. Mindezt olyan cca 150ezerér!
Úgy, hogy még én rohangáltam bontókba alkatrészér, utólag belátva, jó nagy barom voltam. A bontókban ritka ez a típus, inkább KLR600-zal vannak tele.
Nagy nehezen össze lett rakva, aztán kigyulladt, mert vmit elkötöttek benne.
Elvittem elektromoshoz, az tekercselt egy új tirisztort, meg csinált úgy gyújtáselektronikát. Ne kajáljatok be mindent, nem csak a gyári cucc jó a régebbi verdákhoz!!!
A sokkból való felépülés után kisvártatva eladtam, aztán visszahívott a vevő, hogy szétszedette és elmondta, hogy jól át***sztak, mert CSAK A VEZÉRMŰLÁNCOT CSERÉLTÉK A MÁRKASZERVÍZBEN! Visszarakták a görbe szelepeket, stb, stb. és levettek egy valag lóvéra. A hűtőrendszerét is szimplán vízzel töltötték fel, ohne fagyálló, vmint isten tuggya milyen fáradtolajat raktak vissza bele. HANGSÚLYOZOM: MÁRKASZERVÍZ.
Mindent összevetve én jól becerkáztam a dolgot, de hallottam haveroktól, nekik a kedvencük volt, meg hogy olaszból behozott verdákkal krosszoznak és semmi bajuk.
Remélem segítettem, Ti ne járjatok így!

- vezérlés cca 150eFt kár
- tirisztor cca 35 javítás

Elkeserítő, de Kawasaki márkaszervizbe!

Fenntartási költség (7) Évjárat 1987
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (4.2/10)

Kawasaki