Motorok » Kawasaki

Er-5

Klasszikus, olcsó naked, egy igazi válságmotor

Rossz tulajdonságok: Erősen kattan a váltó hidegen, a nullát elég nehéz megtalálni. Rezeg egy bizonyos fordulatszámon 100 körül, tükrökben nem látsz semmit. Az ülés kényelmes, de az utas fékezéskor rád csúszik. Első kerék keskeny, úthibákra érzékeny (keresztbordák). A motor kicsit zajos, de ezt meg lehet szokni. Lehetne hosszabb a fokozatkiosztás. Váltanál hetedikbe, de nincs.

Jó tulajdonságok: Nagyon megbízható. Kezdő nagymotornak tökéletes. Olcsó az üzemeltetése. Nekem tetszik a formája, egy klasszikus naked. Alacsony embereknek tökéletes (164 cm), bár magasabb,mint a honda cbf 500-asa.
400 km-ert elmegy egy tankkal. 80-90 km/órás sebességnél. 3,8-4,5 literes fogyasztás. Alul nyomatékos. Egyszerű megbízható vas, lehet szeretni. Van hozzá aránylag olcsón minden (Ebay). Egy igazi válságmotor. Hosszabb utakra is elmehetsz vele akár utassal is (500-600 km). Kispénzű embereknek munkába járni, túrázgatni a legjobb. Vehettem volna nagyobbat és erősebbet, de a nagymotorozás "fílingjét" ez a típus is megadja. Meghalni ezzel is meg lehet. Én szeretem, és a barátnőm is. Egy darabig biztosan nem fogok megválni tőle.

- A benzincsap eresztett. Szétszedtem, kitakarítottam,összeraktam, azóta jó. Hátsó égő néha nem világít. Kontakthiba lehet, javítása még hátravan.
- Mivel az első tulaja összetörte szinte újjonan, az egész alvázat kicserélték egy zsír újra. Az első villa is egy régebbi évjáratú emiatt.
- A hátsó lengéscsillapítókat kellett felújítani. Nem az eredetiek voltak rajta, valami bontott szarokat raktak rá. Rettenetes volt velük menni.Elképesztő, hogy emberek miket meg nem csinálnak! Ringyes-rongyos lengéscsillapítókat raknak fel motorra. Felújítattam őket(Kárászy) Azóta remekül dolgoznak.
- Az eredeti 6 éves dunlop márkájú bakelit kemény gumikat is ledobattam. Egyébként ezeket a dolgokat leszámítva motor "rettenetesen" megbízható. Mindig indul és mindig hazahoz. Nagyon megbízható.
- Semmi más.

Kárászy lengéscsillapító felújítás (remek munka)(1 év garancia)

Surányi Zoltán, Gödöllő első lengéscsillapító felújítás (remek munka)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000