Motorok » Kawasaki » Zx-10 1988 (998)

Zx-10 1988 (998)

Királykategória királya

(addig tettem ebbe a rovatba amíg nem lesz zzr 1100 rovat úgyis zx10 utód)1995 -ben egy motorkereskedő hozta be svájcból az 1100-est csúszottan.Én egy zzr-600 -at akartam a gpz-600r után de gondoltam egy "nagyot" és belevágtam.Októbertől-áprilisig tartott mire felépítettem.Akkoriban nem volt minden sarkon alkatrész utánpótlás.Egy ismerősőm fényezte,azt mondta soha többet,de szép munkát végzett.Eredeti szinekben pompázott,kék-fekete.A matricák legyártása egy külön tőrténetet megérne.Áprilisban kihoztam, kész volt a nagyvas. Előszőr próbáltam ki nem gondoltam volna hogy van ilyen. Gyorsuláskor nem bírtam felhúzni a jobb lábamat.Iszonyat erő, iszonyat gyorsulás,iszonyat nagy (270kg) iszonyat útfekvés,és a fékek!Főleg túrázni használtuk a csapatunkban három egyforma volt elég nagy feltünést keltve.Hibája talán csak az volt hogy erős turbulenciát okozott 160-170 között a hátul ülő,ilyenkor a fejem jobbra- balra csapódott de húztam egy kis gázt és minden megoldódott.250 körül volt a legtöbb amit mentem a párommal,(a haverom 280/ két fő) olyan stabil volt mintha nem lett volna alattam aszfalt.Az alpok túrán 4.7litert evett.Sajnáltuk eladni de építkeztünk.

- Nem romlott el rajta semmi.Szűrők, olajok, fékbetétek cseréje természetesen.

mivel nem volt vele semmi gondom az apróbb dolgokat én csináltam meg

Fenntartási költség (5) Évjárat 1991
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.4/10)

Kawasaki