Motorok » Kawasaki » Er-6n 2006 (649)

Er-6n 2006 (649)

A néha hisztis Er-Nőm

Mikor új motort kerestem, az első szempont a strapabírás és a relatíve kevés fogyasztás volt. Így esett a választás az ER-6N-re. Használtan vettem ~15e km-el. Vásárlás után kapott plexit és dobozt is.

Jelenleg is mindennapi használatban van.
Napi 100km a normája, fele BP fele országút. Így teljesít általában 4.5 liter alatt (nyáron 4.2, télen 4.6 is van). Ha kell hidegben vagy éppen esőben is mennie kell. Én nem vagyok az a pörgetős típus, általában 3 és 5e közötti fordulaton használom (természetesen ez sebesség függvénye is). Fogyasztási rekordot eddig érdekes módon a Márta-Bükk túráinkkor mértem (~3.8 literes fogyasztás, eddig 2*).

Voltunk már pár hosszabb túrán is (1.5-2ekm/3-5 nap), nem volt vele probléma a hegyi utakon sem, pedig nem egy 70kg-os ember vagyok (100+ :)

Egyszer kellett kb. 1.5 km-t tolnom a szervizig (szerencsémre). Megálltam egy zebránál, majd az Er-Nőkém is megállt. Mint kiderült a benzinpumpa ennyit bírt (valószínűleg elkopott a szénkefe a villanymotorban).

Amikor megvettem, frissen volt rajta gumi cserélve ContiRoad Attack2-re. Sokat nem vártam tőle, de végül is kibírta a műszaki vizsgáig a bele tett 25e km-el együtt. Most Bridgestone BT023-al használom. Kanyaroknál jobb a tapadása, de fékezéskor a Conti mintha jobb lett volna (vagy azóta olajosabbak az utak amerre naponta járok).

A listában nem tüntettem fel a 6e-ként szokásosat: olaj, szűrő (én nem húzom 12e-ig a cseréjét).

Egy hibájára eddig nem tudtam rájönni. Amikor kicsit hidegebb van (értsd 10 fok vagy alatta) akkor hajlamos menet közben az FI lámpa kigyulladni, de semmi egyéb változást nem érzékelni a motoron. Fórumokat olvasgattam a témában, de nem ér annyit a megoldás...

Elfogadtam, Nőből van, így hisztis néha... :)

update (2014.08.19): Még egy hiba előjött. Valami elszabadult a kipufogó dobban, így most ciripel. De még marad amíg teljesítmény problémát nem okoz, a hangot pedig meg kell szokni :)

- lánc szett - benzin szivattyú - zavaró: FI lámpa - gyertyák - fékbetétek

Bódi Gábor, Monor