Motorok » Hyosung » Gt 650s 2006 (647)

Gt 650s 2006 (647)

Vegyes érzelmek

Nyár közepe volt,motort akartam.Minden japán motort aránytalanul drágán árultak ezért vettem egy Hyosungot,csak hogy tudjak valamivel gurulni a téli kedvezőbb árakig.Volt már pár motorom,tehát van összehasonlítási alapom nem írkálok a levegőbe.Ami jó:Olcsó,sportdobbal jó a hangja,alacsony a fogyasztás,viszonylag jól néz ki(na jó inkább úgy írom nem csúnya).Ami rossz:Fékek gyengék még a fém fékcsövek ellenére is.Szerintem a tárcsa anyaga lehet kaki,mert az mellet hogy nem fog baromi gyorsan kopik.Kidolgozása eléggé gyatra(főleg akkor látod amikor egy japán moci mellé állítod és elkezded nézegetni az öntvények minőségét,vagy a kapcsolókat).Szinte lehetetlen eladni a paripát.Az enyém fekete vázas volt ami már mentes a szelepszakadástól,tök sok extra volt rajta potya áron kínáltam mert már megvettem az utódját és két motor felesleges egy embernek. Egy teljes hónapig árultam amíg valaki megvette,de tényleg durván olcsón kínáltam (szinte ingyen).Fel kell készülni arra,hogy egy életre választod párodul a Hyosungot,ha nem vagy hajlandó elpotyázni.Motorerő átlagos,megy eztán kész.Egy Hornet vagy Fezer ha felpörög szépen otthagyja,alacsony fordulaton(4000 körül) viszont a Hyosung erősebb náluk.3000 alatt magasabb fokozatokban berángat.Futómű semmi különös egyenesen fut,befordul,kicsit durván dolgozik az apró egyenetlenségeket nem tudja lekövetni viszont nem üt föl sehol.A motorosok sznobok.A Hyosungal a hierarchia legaljára kerülsz,mintha kínai sportcipőben mennél kocogni a Nike és Adidasban feszítő sporttársak közé.Ha valahova mentem vele inkább távolabb álltam meg vele,komolyan még a robogósok is lenézik.

- Esőben az egyik henger hol járt hol nem(azért eléggé paráztató amikor egy hengerrel mész húzni kell neki nyélen hogy egyáltalán ne állj meg,aztán hirtelen beindul a második henger visszakapod a lovakat vizes úton kipörög a kerék és ezt nem te irányítod hanem véletlenszerűen történik.Csavarokat folyamatosan után kell húzni.A legrosszabb viszont miután eladtam,felhívott pár nap múlva az új gazdi hogy a váltó szarakodik és eltünt pár fokozat.

Csak olajcsere volt.Én csináltam.Tök jó lett,ezert 10-es és még olcsó is voltam!

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző motorja? zx636 Következő motorja? cbr