Motorok » Honda » Cb-1 1989 (399)

Cb-1 1989 (399)

Pörgős bolha

Japán belpiacos gép, de fut belőle itthon is, Hollandiában és Németországban komoly rajongói klubja van.
Mivel konténerben érkezett Japánból, volt rajta némi nem feltétlenül szükséges, de a jóérzés által megkívánt javítanivaló, de ezeket gyorsan és viszonylag olcsón meg lehetett oldani. Ezek után a fesz.szabályzón kívül semmi baja nem volt, de az egyszer cserben hagyott. A következő példányt már elláttam egy processzerhűtővel, azután nem volt vele baj.
A blokk (állítólag) a CBR 400RR-ből van, (állítólag) 55-60 le. Ami biztos: a blokk sor 4, vízhűtés és a fogaskerekes vezérlésnek köszönhetően elnyűhetetlen, csőváz, szárazon (állítólag) 168 kiló.
Pörgetve és gyakran váltogatva egészen komoly menetteljesítményre képes (persze a 400 ccm-hez képest), nem hivatalos adat szerint 5,1 másodperc alatt van százon, a vége valahol 190 körül lehet, én egyszer nagyon sietve tartósan 170-180-at mentem vele (persze óra szerint), akkor 13 ezer körül, azaz a piros határon pörgött (15 ezerig van skálázva a fordszámmérő, 13,5-től piroslik.)
Nagyon kompakt gép, akinek a csutkakormány nem fárasztó, városban is igen jó, mert keskeny és rövid, mindenhova be lehet férni vele.
Bár semmi szélvédelme, hosszabb távon sem kényelmetlen, a futóműve kellemesen feszes, a hátsó központi rugós tag kézzel állítható.
Mindent azért egy CB-1 sem bír ki: a következő tulaj alatt totálkárosra tört.

- Fesz. szabályzó. (Aki ismeri a hasonló korú Hondák hűtetlen feszszabályzóját, tudja, miről van szó.) Egy processzorhűtővel megoldható probléma.

Nem márkaszervíz, egy megbízható és alapos Honda-guru

Fenntartási költség (9) Évjárat 1991
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.7/10)

Honda