Motorok » Honda » Vt 750 C 1987 (749)

Vt 750 C 1987 (749)

Öreg kecske nem rozsdás vas

Nagyon szép és megbízható motor volt. Télen sem vettem ki belőle az akksit, így egyszer (egy hónap állás után) nem tudtam a garázsban beindítani. Egyébként mindig minden kifogástalanul működött rajta.

Kényelmes motor, az ülés tartja a derekat, olyan négy óra motorozás után kezdtem el fáradni, egyszer volt hat óra hossza három tankolással, annak a végére már sajgott a tomporom, és zúgott a fülem a széltől (plexi nélkül ugyebár).

A KPM szerint 63 LE-s volt. Maga a 750-es motor kicsit pörgősebb fajta a choppereknél megszokottakhoz képest, igaz nekem hatsebességes váltó volt rajta (ámrikánus verzió). Nyomatékban sem volt hiány, 60-ról akár hatodikban is lehetett előzni, de ment is rendesen, ha kellett. Nem hajtottam, minek...

A hátsó dobfék elég gyenge volt, az első egy tárcsafék viszont jól fogott. Nem úgy, mint a mai motoroknál, olyan kormánylefejelős-szemkigúvasztós módon, de a motor stílusához, annak teljesítményéhez jól illett.

Az én paripámon szélesített kormány volt, így kicsit jobban oda kellett figyelni a kanyarodásra. A rugózása -nekem- túl puhára sikeredett, két személlyel rossz úton hébe-hóba koppant. Kanyarokban lehetett volna kissé stabilabb is, de a puha rugózás mellett hatalmas hátsó papucs volt alatta, az meg ugye nem gyors kanyarra való.

Korához képest nagyon jól nézett ki, hangja is volt rendesen (gyári kipufogó megbütykölve), mindenhol megnéztek vele, ami bajom is volt, mert útálok feltűnősködni. A szépségnek sajnos megvan az ára, mint minden choppert, ezt is sok időbe tellett rendesen megtakarítani. Egy kis eső, egy fél óra motorozás este (bogarak), és másnap egy órán keresztül kell maszatolni vele.

Összességében véve nagyon jó kis motor. Kiforrott konstrukció, semmi puccos elektronika, kattan-csattan-súrlódik-világít aminek kell, megbízhatóan egyszerű, egyszerűen megbízható.
A mostani vas is Honda (NT 650V), a következő is az lesz.

- Semmi sem romlott el rajta, rendbe rakott állapotban vásároltam. Csak a gyertyákat, olajat, szűrőket cseréltem.

Cimborámnál megoldottuk. 9 mert ivászat lett a vége :-)

Fenntartási költség (9) Évjárat 1987
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 42000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.9/10)

Honda