Motorok » Honda

XBR 500

naked-chopper

Talán kezdeném azzal, hogy fogalmam sem volt hogy mit veszek.
Így utólag azt mondom a legjobb választás volt. Gyakorlatilag kuriózum, annak dacára, hogy nem belpiacos japán motor. Bármilyen alkatrész van hozzá, nem kell álmatlanul forgolódnom, hogy ha kell valami akkor lesz-e?
A menetteljesítmény nem egetverő. Ez egy egy hengeres motor, rendkívül nyomatékos, 110-120 utazóval bárhova bármikor, ezen felül nem vagyok meggyőződve arról, hogy hosszútávon tolerálná a csuma gázt!
A legjobban motorozható eddig kipróbált gépeim egyike! Az endúró blokk valami fatsztikus élményt nyújt, érezni hogy van alul valami amit motornak hívnak. Mondjuk alig nagyobb, mint egy 125 ös gép, sokan csodálkoznak is azon amit tud! A kis méret a száraz karteres olajozás miatt van, nem kell külön méretezett olajteknőt kialakítani a blokkban. Az előnyei viszont magukért beszélnek, mindig van olaj mindenütt.
A sűrű olajcsere viszont nem üdítő, de 1,7 liter olajról beszélünk csak! OIL FILTER meg 2100 Ft ba kerül, úgyhogy ki lehet bírni.
A személyes tapasztalat nekem a majdnem chopperes járásmód, ami 1250 es alapjárattal egészen pöfögősre sikerült. /tetszik!/
Csak ajánlani tudom mindenkinek, egyrészt nem romlik el, másrész atomvillanás után is lesz hozzá minden.
Ja még valami.
2 dolog. Aki szeret szerelgetni, az kis kézügyességgel beleteheti a dominator 650 es blokkját.
A másik a jó benzin. Kizárólag prémium, oktánszámnövelővel! Ez bírja de nagyon!

Update: 2014 12 09

Nos a motor kiváló, egyszerűen imádni való. Továbbra is egészen különleges élményt ad a hihetetlen erő ami előtör egy –egy lámpánál.
Mivel kevés van az országban, így mára kialakult egy kis csapat. Sűrű összejárásról nem beszélhetünk, de néha találkozunk. A dugóhúzó .blog- ban olvashat ezekről akinek kedve van falni a betűket.
A motor fogyasztása továbbra is kiváló, bár ez eddig sem érdekelt. Erről nem is tudok többet írni. Továbbra is prémium benzinnel használom.

Az újkorában vásárolt heidenau gumikról, ha csak lehet mindenkit lebeszélek. Nem érzem vele biztonságosnak a gépet. Bt 45 re esküsznek a márkatársak. Ez lesz a következő.

Jelen állapotában éppen pihen a gép, lévén a nyáron sikerült egy csatornázás miatt feltúrt településen, menekülőre fognom a dolgot egy szemből igen elhívatottan közeledő bazi nagy kombájn, /vagy /valami…/ elől egy kb, 20 centi mély kátyúba.
A közútkezelő korrekten állt a dolgokhoz. A motor szenved még mindig az 5 centi körüli majdnem derékszögű benyomódástól…

A motor egyenes futása, váza, az egész konstrukció továbbra is vitán felüli. Próbáltam más gépeket, szinte minden 500 as gépet lovagoltam, de ló és lovas nem forrt egybe, nem lett egység közöttünk. Nagyobbakon is ültem, de azok túl erősek nekem. Az örömmotorozáshoz, és ha kell előzéshez ez is elég. Nem megyek bele a köbcenti-LE harcmező közepébe, itt a szélén lavírozok.

Na jó, volt egy burgman ami elcsavarta volna a váltáshoz lassan lusta szívemet, a maga igénytelen háziasszonyos húzd a gázt és menj stílusával, de aztán józan maradtam.
És állítólag azon nem ázik az ember… majd egyszer veszek…

Továbbra is ajánlani tudom mindenkinek.

- semmi.
- agyonverhetetlen. lévén endúro blokk, száraz karteres olajozás.

Mazda Dakó Kecskemét

Fenntartási költség (5) Évjárat 1988
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (8.3/10)

Honda