Motorok » Honda » Cbr 1100 Xx Super Blackbird 1999 (1137)

Cbr 1100 Xx Super Blackbird 1999 (1137)

Megbízható hosszútávfutó

2000-ben vettem újonnan. Dilemmáztam ez és a Varadero között, de rábeszéltek. Eleinte féltem a teljesítményétől, de hamar rájöttem, hogy remekül kordában lehet tartani. Az üléspozíció nem a legkényelmesebb, de megszoktam. Olyannyira, hogy napi 1000 km. nem okozott különösebb megterhelést. A rekord 1500 km./nap. A szélvédelmével nem voltam kibékülve, de ezen segített egy túraplexi, amit az Ausztriai Louis-ban vettem. Így már nem okozott gondot a nagy tempó. Jellemzően ritkán mentem 180-nál gyorsabban huzamosan, mert ilyenkor jelentősen megugrott a fogyasztás. Konkrétan 8-l. Ez alatt 6,5l.
A legtöbb amit sikerűlt kihoznom belőle, az 9l. volt. Szerintem ez sem borzasztó ahoz képest, hogy 200 alá nem igen ment a mutató az M-3-on. Füzesabonyig. (Nálam az óra 295-öt mutatott.) Hosszútávon mégsem kifizetődő, mert a megnyert időt elpazarlod a tankolással. Szoval az ideális utazótempó 140-160-közt bizonyult.
A hátsó gumikat 10 000-12 000-enként cseréltem kíméletes gyorsítások mellett. Az AVON Azarró nekem bejött. Tartós, és tapad, bár sok rosszat hallottam róla. A láncszettet 25 000-ként cserélgettem.

Szóval a moci csak ment és ment éveken át. Az olajszintet én sem ellenőrizgettem, mert nem mutatkozott mérhető olajfogyás. 50 000-nél kicseréltük a vezérműláncot, mert 4000-es fordulat környékén kicsit hallatta magát. A szerelő szerint nem lett volna indokolt, de a rendkívül csendes blokk mellett zavart a hangja.
Szakszervízbe sosem voltam vele, mert nagyon drágának találtam, és minenhol csak az átverésekről hallottam. (mostanában meg is tapasztaltam, de ez egy másik történet.)
Szóval Vörösvárra jártam a Gáborhoz, akivel mindent elvégeztünk, amit a használati útmutatóban feltűntettek. A szelephézagokhoz sosem kellett hozzányúlni, még 100 000 km. közelében is gyári értékeken voltak.
60 000 km. környékén kicseréltem az első villarugókat, és a hátsó rugóstagot, (Willbers) mert úgy éreztem, hogy már nem a legjobb a működésük. A gyanúm beigazolódott, a motort mintha kicserélték volna. Sokkal jobb lett az úttartása nyújtott gyors kanyarokban, és a rugózás is komfortosabb lett. A cserét egyébként mindenkinek ajánlom!! (ezeket megtartottam, ha valakit érdekel! villteksz@invitel.hu)
Legfőbb negatívumként a motor súlyát tudnám felhozni. Nahyon nehéz tologatni, oda kell figyelni, hol parkol le az ember.
A motort végül azért adam el, mert kíváncsi voltam a másik nagy kedvencemre, a Varaderóra. Az új motor teljesítette a hozzá fűzött elvárásaimat, már bele is tekertem vagy 20 000 km-t, de én azt mondom, hogy a sornégy az igazi.
Ha kidobnák az XX frissített változatát, gondolkodás nélkül beleugranék. Sajnos erre nem sok reményt látok.

- 50000 km-nél vezérműlánc. Ezen kívül csak a kopó alkatrészek

GTS motorszervíz, Pilisvörösvár

Fenntartási költség (6) Évjárat 2000
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.3/10)

Honda