Motorok » Honda » Fes 250 Foresight 2006 (249)

Fes 250 Foresight 2006 (249)

Közlekedni fillérekből

2007 márciusában cseréltem el egy kereskedővel az akkori működésképtelen motoromra és egyáltalán nem bántam meg! Olaszországból lett behozva a motor, úgyhogy fél évig rendszám nélkül jártam míg összejött a pénz a regadóra miegymásra.

Először sokat gondolkodtam rajta, hogy robogó legyen-e, megint??? Végülis bíztam benne, hiszen ez elvégre mégis csak egy Honda! Ennek megfelelően, soha nem hagyott ott sehol, ami nekem mindent megért az előző motorom után.

Mehettem akárhová, egyedül, vagy barátnőmmel együtt, mindig csak vitt, nagyon kényelmes volt, hátul is. Talán 35 fok felett nem volt előnyös az amúgy remek szélvédelme. Ha nyaralni mentünk, az ülés alá elfért egy heti cuccom, persze a barátnőmé nem, de ez más kérdés :-)

A legtöbb amit egyszerre megtettünk 120 km volt, egyáltalán nem volt fárasztó a kitűnő üléshelyzet miatt.

A blokkja nagyon megbízható, 18.000-nél volt olajcsere. Fél évvel később is ugyanannyi olaj volt benne. Utazósebessége 100 km/h óra körül volt egyedül hajtva, de két személlyel is simán tartotta, a végsebessége 125-130 között volt :)
A fogyasztása remek volt, ha rendes benzint kapott! Egy alkalmat leszámítva csak Evo-t (MOL) vagy V-Power Racing-et tankoltam bele, és meg is hálálta, egyedül hajtva mértem vele 2,8-as fogyasztást a V-Power-rel. Ha ketten mentünk is max 3,3 volt a fogyasztás. Egyszer tankoltam bele 95-öst akkor 4,2 literre kúszott fel a fogyasztás, valamint előfordult, hogy melegedés közben le-le fulladt. Így nekem sokkal jobban megérte a drágább üzemanyag.

A kanyarstabilitással és a fékerővel nem voltam megelégedve. Nagyrobogó kis kerekekkel.

Összességében nagyon szerettem és bárkinek ajánlanám, aki leginkább városban használná, vagy rövidebb utakra, a filléres fenntartási költségek miatt.

- Kilóméteróra spirál, garanciában cserélték.
- Amúgy semmi, hiszen ez egy Honda! :)

Mohai Motor Dunaújváros, rendesek, értenek a motorhoz, végignézhettem a motor szervizét.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző motorja? Következő motorja? 999S