Motorok » Honda » Nt 650 V Deauville 1998 (647)

Nt 650 V Deauville 1998 (647)

Középtávú túrázó

Majd húsz év kihagyás után ültem vissza motorra. Elsősorban emiatt választottam ezt a méretet. Munkába járni _és_ túrázni vettem. Mindkettőre jó, de persze mindkettőre tökéletlen. Munkába járni nagy, túrázni kicsi.

Az integrált dobozok csak első pillantásra tűnnek főnyereménynek. Használat közben kiderül, hogy a notebook táska nem fér be - így most csak egy neoprén tok van a gépen, a két napi cucc is csak cipőkanállal, pedig igazán nem akartam betenni az egész gardróbot egy hétvégére. Viszont egy kis bevásárlás, vagy kissebb cuccok gond nélkül berámolhatók a dobozokba. A bukón nem, de a motorosruha belefér. A bukónak meg meg kell venni a top boxot, és kész.

Városi forgalomban való forgolódásra a túrás tengelytáv miatt nem igazán alkalmas, így pizzafutárkodni nem ajánlom, de azért kellő türelemmel el lehet röcögni a sorok között vele. No meg 230 kiló - nélkülem. Autópályán 130-nál elfogy a magabiztosság belőle. De addig stabil, kényelmes, jól húz, a világ végére is elvinne, ha 300 kilométerenként van egy kút. Ha valakit zavar, hogy nem ő a leggyorsabb a forgalomban, akkor maradjon vele az országúton. Ott csak a sportmotorok fogják lemosni. De ez egy túramotorról nézve nem igazán érdekes. :)

Amit imádok benne, hogy végtelenül megbízható, reggel beindul, este leáll, a kettő közt csak benzint kér.

- Egy törésből építette újjá egy jó cimborám, tőle vettem. Jó munkát végzett, nem volt vele semmi baj az eddig együtt töltött idő alatt.
- Egyszer én is eltaknyoltam vele, a cimbora az e-bay-ről szerezte be hozzá a cuccot, az itthoni katalógusár feléért. Így nem is volt drága.

A cimboráról jót vagy semmit. Szerencsére én csak jót mondhatok.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 12000
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.5/10)

Honda