Motorok » Honda » Vfr 800 2006 (782)

Vfr 800 2006 (782)

Etalon

Sporttúra. Ez mindent elmond. Sportosnak kevés, túrának sportos. A CBR nekem már kényelmetlen, a Varadero, vagy a Deauville túl "túrás". Ez így nekem pont jó.
6600-as fordulatnál beindul a tüzijáték, bár én addig nagyon ritkán forgatom, inkább lájtosan és türelmesen vezetek = túrázok. Mindenesetre megnyugtató érzés a bőséges tartalék.
Pozitívumok: rendkívül jóindulatú precíz futómű. Szinte nem enged hibázni. Ez az, amiért annyira szeretem. A motor az említett fordulatszám felett kilő, megjön az adrenalin is. Egyébként finoman és hibátlanul dorombol. Érzem rajta a kidolgozottságot, nagyon kiforrott az egész. A váltója rendkívül precíz, finom munka. Kényelmes, hosszú úton sem fárad el a csuklóm. Jól néz ki... Akár csajozós motornak is jó. A fékek nagyon jók, bár nem ABS-szes, de precízen harapnak.
A lámpái nagyszerűen világítják be az utat, partiban van egy autóéval.
Negatívumai: Tologatni kissé nehéz, de idáig még nem volt gond emiatt. Az ülés alá tényleg alig fér valami. A gyári dobozok árán felidegesítettem magam:(( Persze vettem a netről oldaldobozokat, top case-t, így már a pakolhatósággal sincs gond.
A fogyasztása 6l. alatt, úgy, hogy csak ritkán húzom csutkára a gázt. Erdélyben volt olyan, hogy alig 4 liter felett fogyasztott, persze nagyon nézelődős tempóban. Rendkívül megbízható, stabil motor, nemhiába a japán rendőrségnek is ez volt a szolgálati motorja.
Összességében csak ajánlani tudom mindenkinek, sportra is, túrára is kiválóan alkalmas, persze bizonyos keretek között.

- Semmi.

A garanciális időszakban Honda Szász. Nagyon korrektek, rendesek!

Aztán motorszerelő barátomhoz, akinek szintén Honda VFR-je van :)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző motorja? Kawasaki er-6n Következő motorja? Honda Crosstourer