Motorok » Honda » Gl 1800 Dx Abs Gold Wing 2006 (1832)

Gl 1800 Dx Abs Gold Wing 2006 (1832)

Esztelen eszeveszett gőzös

Mivel közel 15 évig sportmotor nyergében rótam az utakat elösször fura volt az üllés pozíció és főleg a tömege és a motor viselkedése.
Miután jobban össze barátkoztam vele egy hihetetlen élményt nyújt a mai napig. A szélvédelem jeles. Pontosabban 150 km/h-nál élmény motorozás közben a táj suhanása mellett cigizni. A nyaralás Horvátország ( Split- 800 km), onnan Olaszország- Magyarország. Olyan 1000 km környékén kezdtem fáradni.Pakolhatóságra kielégítő. A fogyasztása picit érdekes. 100km-en 7,5 l kortyolgat a nem kevés 25 literes üzemanyag tankból. Hatótávolsága közel 380 km. A motor súlyát figyelembe véve nagyon könnyen kezelhető. Alulról tol a nem egyszerű 170 nm nyomaték amit még az elégséges 125 lóerő egészít ki. Nem kell hülyére forgatni mint egy 600-as sportmotort. Általában 2-3000 fordulaton haladok vele. A extraként beépített fűtés,tolatás,rádió,mp3,cd tár, sebességtartó autómatika, stb csak fokozzák az élvezetet.
Viszont a gyárilag rábigyesztett Bridgeston gumiabroncs égetni való fos. Az első 2500 km után cseréltem Metzeler ME880 -ra, amitöl még kezesebb és stabilabb lett a motor. Végsebessége 230 km/ h, bár szerintem ennél a motornál nem ez a mérvadó.
A kardánhajtásnak már külön örülök főleg, hogy a láncsprayt elfelejthetem. Tömegét figyelenbe véve 2 sikeres eldölésem volt. Az elsőnél riadt fejemet lapáttal csapkodva számolgattam a zsebemből kiesni készülő forintokat. Na itt köszönetet mondok a Honda tervezőinek a gyári első illetve hátsó bukócső felszerelés és kitervezés miatt. A motorkerékpár eldölt 45 fokig malyd illedelmesen feltámaszkodott a bukócsőre. SEMMILYEN karcolás sérülés nem esett a motorra. Rettentő jó találmány. A nagyságából eredően sajna a dugóban való araszolás a kocsik között nem sűrün kivitelezhető. ( Ezért jó a rádió :-)) ). Továbbá a Bp-n sikeresen femart, vagy laza talajon inbójgóssá válik. Nem éppen endúró adottságokkal rendelkezik. A másik szív fájdalmam a gumi abroncs cseréje. Lehet választani a Gyári Bridgeston, Dunlop D250, vagy a Metzeler ME880 maraton között. A Bridgestont hagyuk, igy maradt 2 márka. A szervíz költségek nem egekbe szökkelőek. Az 1000 km szervíz 18000 forintra rugott A-Z-ig. A 10000 km-es sem volt több. Viszont a kiegészítők elveteműlt nem emberi árakon kínálják mosojgós arcberendezéssel. Túra plexi 230.000.-, Sisak beszélő ami csak a sisakba kell( a többi a motorba már van) 140.000.- , Csomagtartó rács hátra 90.000.- . Tehát ha valaki jobban fel szeretné szerelni a 1.500.000.-forintba lazán belecsúszik.
Alapjába véve szerintem pont elég a teljesítménye és szerintem a legideálisabb túra gép. Az ára na igen az picit gondolkodóba ejthet valakit.

- kuplung + fékfolyadék csere, gyári Bridgeston gumi szar

Szimcsák Attila, Komlósi Attila (Honda Dream). Ügyfélcentrikus, segítőkész és nagyon normális árakkal dolgoznak. Értenek a Goldwing szereléséhez nem úgy mint a többieknek. Ha pontozni kellene a 10 pont jár nekik.

Viszont a Többi Honda kereskedő nagykalapácsal, flekszel próbálkozott apróbb beállítási nyűgjeimen segíteni. Fogalmuk sincsen arrol, hogy miként és hova nyúljanak a motoromhoz. Lehet, hogy a többi tipust ismerik, de Goldwingbol 1-es fiam ülj le.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.9/10)

Honda