Motorok » Honda » Cbf 600 S Abs 2004 (599)

Cbf 600 S Abs 2004 (599)

A hűséges jóbarát

Nem egy erőművész, de ezt a típust nem is azért fejlesztette ki a gyár. Ugyan CBR blokkja van, de sokkalta nyugisabb. Kezdőknek is nyugodt szívvel merem ajánlani, bár viszonylag nagy súlyára ( kb 220 kg) vigyázniuk kell. Sokszor rámtör a megalománia és nagyobbat szeretnék, de aztán rá kell jönnöm, hogy egyedül még van benne tartalék, két személlyel viszon tény és való, hogy lehetne egy kicsit több erő benne. Utassal problémát okozhat kb 180-190 kg-os hasznos terhelése túrák esetén. (Számomra még ugyan ezzel még nem volt gond.) Egyenesen nagyon stabil, kanyarodáskor sincs különösebb gond, bár az igaz, hogy többet kell vele dolgozni, mint pl. a CB 600 Hornettel. A plexije nagyon jó szélvédelmet biztosít, üléspozíciója hosszabb túráknál sem válik kényelmetlenné, a kezek sem fáradnak el. Rendszeresen használom városban is, hegyekben is, és az autó- és versenypályán is megfordultam vele, mindenhol megállta a helyét. Az ABS is nagyon finoman avatkozik be szükség esetén, bár a gyári (nekem Michlein Pilot Road) gumikkal nem vagyok megelégedve.

- Semmi komolyabb problémám nem volt vele. 40000 km alatt a hátsó fékmunka henger egyik tömítése megadta magát, csere után ismét minden OK. Az akumlátor 1,5 évig húzta, utána cserélnem kellett. A láncot 30 000 km-ig nyúztam. Sajnos mindkét oldala megnézte már közelebbről a földet, de hála a bukócsőnek, csak egy-két alkatrészt kellett cserélnem rajta: Fékkar (kb 7000 HUF), kuplungkar (kb 5000 HUF), tükör (kb 7000 HUF). A fékbetétek közül az elsőket kb 12 000 km-enként kell cseréltetnem, a hátsókat kb 15 000 km-enként.

Moto Extreme, Vác
Van olyan szerelőjük akivel teljes mértékben meg vagyok elégedve, viszont olyan is akivel nem.

Honda Karasna, Budapest, XIII. Váci út - Lehel tér
Szerelőikben "vakon" megbízom.