Motorok » Honda

NSR 125R

A 125 hercege

Suzuki GS500 mellé vettem. Jó lesz vele gyakorolni a kanyarodást a Kakucs ringen, és ha elcsúszok, nem kár érte - gondoltam eleinte.
Fél év vadászat után találtam egy megkímélt darabot, az utolsó évjáratból (2003). Csúsztak vele, pár dolgot cserélnem kellett. Bontott alkatrész bőven van hozzá olcsón.

Teljesítmény: a motor kétütemű, a fojtatlan változat 28 lóerős. Ez nem kevés, ha belegondolunk, hogy most 15 lóerősek a 125 köbcentis motorok - maximum. A kétütemű rugalmassága és robbanékonysága jól érződik rajta. Végsebessége normál testhelyzetben 130 km/h, tankon türelmesen hasalva 150 km/h. Utazósebességnek könnyedén tartja a 120-at. A fordulatszámot 8000 és 11000 között tartva előzgetni is lehet. Hatos fokozatban, ha kicsit lelassulunk, visszakapcsolás nélkül sosem nyerjük vissza eredeti sebességünket.

Kényelem: az ülés kemény, hosszú távon kényelmetlen. 80-100 km a maximálisan megtehető táv egyhuzamban. 100 km/h felett a rezgések jelentősen megnőnek, tenyér és fenék lezsibbad. A testhelyzet sportos, a csuklók 100 km/h felett tehermentesülnek. Az alacsony ülésmagasság miatt már 160 cm testmagasságtól leér mindkét talp. 186 cm magassággal sem érzem magam összehajtogatottnak rajta.

Kezelhetőség: a legjobb, amivel valaha találkoztam. Könnyű (138kg), imád kanyarodni, de az egyenesfutása is jó. Kuplungot könnyű behúzni. A fékek nagyon jók. A Showa villa is teszi a dolgát, nem sportmotorosan kemény, de megteszi.

Fenntartás költsége: ha olyan darabot fogtunk ki, ami nincs agyonütve (sajnos, kevés az ilyen), akkor alacsony. Fogyasztása sportos üzemmód mellett 5,5 liter benzin + 1 liter 3000 forintos szintetikus 2T motorolaj 1000 km-ként.
A szerviz periódus 4000km, ilyenkor gyertyacsere és levegőszűrő szivacs tisztítás/olajozás mindenképp kell.

Pakolhatóság: nulla. Hátsó ülésre pókozott cucc vagy tanktáska a megoldás.

Kinek ajánlanám?
Kezdőknek mindenképp. Biztonságérzetet ad a könnyű kezelhetőség. Végtelenül jóindulatú motor, a hibázást nem bosszulja meg. A viszonylag jó gyorsulás és végsebesség miatt nem kell hamar másikat venni, mert "kinőttük".
Haladóknak is ajánlom, ha szeretnének csiszolni a kanyarodás technikájukon.
A macskalámpás változatot (JC22) 1994-2001 között gyártották, és 2003-ig ment alkatrészekből az összeszerelés. Nem sokban különbözik az elődjétől (JC20), de külsőleg sokkal szebb, mint a korábbi, idom nélküli motorok.

UI:
Egy igazi férfinak 5 motor kell. Egy, amivel túrázik. Egy, amivel sportosan kanyarog a pályán, ha felpezsdül a vére. Egy, amivel késő ősztől járhatja a dombvidéket. Egy, amivel laza farmerban, egyenes tartással, kényelmesen krúzolhat a naplementében. És egy, amit egyszerűen csak jó nézni, mert annyira szép, legyen akár 50 éves is.
Sajnos, a feleségem ezzel nem ért egyet, így a Hondát el kellett adnom...

- Lánc csere, D.I.D. + lánckerekek, 30 ezer HUF - gyertya 2 ezer HUF

Magam szereltem.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 20000
Előző motorja? GS500 Következő motorja?
Verdikt (7.4/10)

Honda