Motorok » Gaia » Gm50 2000 (49)

Gm50 2000 (49)

Az elpusztíthatatlan

Gaia!
Van aki hallott róla van aki még nem. Vki szerint csúnya, vkinek szerint érdekes, kevesek szerint szép. Sztem tartós, megbízható elpusztíthatatlan kis dög.
Amikor meglátják általában vmi merész dél-koreai, kinai vállalkozásnak gondolják. Amint megtudják magyar, csak a fikázás marad, ez a mentalitásunkból eredhet, Nem tudom.
Alapvető műszaki adatok: 50 ccm, kétütem, 6 Le, 220mm tárcsafék.
Városban tökéletes, nyers kis gép, közvetlen élvezhető gázreakcióval, pontos gyötörhető futóművel. Nagyon jó fékekkel.
6 éve járok vele (18000 km), jó és rossz időben egyaránt, voltam hosszabb túrákon is (Bp-Kaposvár, Bp-Debrecen, Bp-Balaton), azért az megszállotság, belátom. Utazó tempónak 75-80-85 és ez a Max sebesség is, időjárástól, széltől. páratartalomtól függően.
Amikor megáll egy okból lehetséges:
1 - elfogyott a keverék

Egy egyszerű munkagép, amihez nagyon sok élmény kapcsolódik, mintegy bobcat. Így hat év után az árával legmesszemenőbben elégedett vagyok(közben 4 autó csere), ha közlekedni akarsz kihagyhatatlan.
Hosszab külföldi túrákra, Hungaroringre van egy Yamaha Fz6-s, a munkábajárásra ezt sajnálom, kicsi a fordulóköre, 185 kg nem annyira könnyen mozgatható kocsisorok között, de legfőképpen inkább lopják mint a Gaiat. Ezért a Gaia nekem második motorrá vált.
Nagyobb karburátorral, módosított szívocsonkkal, rezonátor csővel 90-ig tartja a lépést a 125 4t bármivel(suzi, yama), de ez igazán engem nem érdekel.
Egy 6 fokozatú váltó árnyaltabbá tenné az erőleadást, de csak 4 fokozatú van :((, ezért egyetlen hátrányaként megemlítem, hogy csak a lánckerekek méretével lehet játszani.

- Komolyan gondolkodni kell hogy eszembe jusson.
- Soha sehol nem hagyott ott, fel sem merül.
- Gázbowden szakadás, zárlatos akkumulátor

Monor - Bódi Gábor
Nem csak Gaianak, de bármilyen kétkerekűnek a mestere, olcsó, megbízható, mindenre kiterjedő figyelemmel.
Minden családban fellelhető motort hozzá hordunk.
Gaia, Mz, Bmw, Yamaha.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2001
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (7.8/10)

Gaia