Motorok » Buell

xb9s

Kicsi a bors, de mennydörög!

Az első "nagymotorom". Teljesen tudatlanul döntöttem a márka mellett, a fő szempont a súly, a méret és az ülésmagasság volt elsőre (tudom ezt lehet állítani is). Mivel itthon elég kevés van belőle az első "személyes" találkozásunkig csak sötétben tapogatóztam. Az én motorozási stílusomnak megfelel, szinte minden téren.
Általában a mérete alapján és aki nem ismeri a márkát 500-nak nézik, de kaptam már 250 cm3 bókot is. Amikor beindítom bezzeg jön a respect..
Ha társasággal megyek akkor sem hallom egyik motor hangját sem csak magamat..
Rossz tulajdonságok:
- a modellt eredetileg városi közlekedésre tervezték-elméletben. A valóságban viszont kifejezetten utálja a lassú, lámpától-lámpáig tartó max. 50-60km/h sebességet. Lakott területre érve a hűtőventilátorok ordítanak, plussz combbelsőn a nadrág szépen ráolvad az emberre a kiáramló levegőtől. Ez utóbbi tud kellemes is lenni, ha este motorozik az ember.
Egyszer igazoltattak a sünök egy városban, szépen leállítottam a motort, kerestem a papírjaimat,mire a rendőr rám ordított:"- Állítsa már le a motort!!!"
- alapjáraton szépen elpöfög, ám az 5-600-as alapjárat és a rázkódás az oldaltámaszon is ugráltatja. Nem magára hagyni!
- annyira ráz még menet közben is, hogy a tükrökben kb. 80-tól tisztul a kép.

Jó tulajdonságok:
- kényelmes, jól kezelhető
- jó fékek
- erős nyomatékos motor, nem kell váltogatni
- barátságos fogyasztás

Nem a sebesség megszállotjainak ajánlom, inkább élménymotorozásra. Aki szereti a V2-t, ki tud békülni a HD blokkal,annak is. A hegyi szerpentineken is nagyon jó vele "dörögni". Feltűnő-nem kicsit..
Ja, és minden hölgytársamnak is ajánlom!

- Bordásszíj csere 12000 km nél, itthon 90 eFt, netről,külföldről a fele. -

Császármotor: gyors pontos lelkiismeretes és korrekt ár.Haláleset miatt váltás.

Joe Papa Bike's Farm HD motorépítő

Fenntartási költség (3) Évjárat 2003
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (6.1/10)

Buell