Motorok » Benelli

Adiva

Szél- és esőmentes motorozás

Alkalmi vétel volt, a szokásos ár feléért tették fel egyik nap a hahura, a szokásos esti álombamerítő hahu nézegetés közben fedeztem fel, másnap reggel hívtam az eladót és este már meg is vettem. Nem hibátlan, de rendszámosan, jó motorral, 1 év műszakival a 150 ezret megérte. Még 30 ezer volt az átírás. A bokkja a jól bevált Piaggio Leader, szerencsére csak léghűtéssel, egy gonddal kevesebb. A kötelező szervizek egyszerűen elvégezhetők, a karbi relatíve könnyen hozzáférhető. Nem izomgép, kb egy Simson és egy 125-ös MZ közé kell belőni. Az ülése csak vékony emberek esetén 2 személyes én 190cm-130kilóval jóformán betöltöm a rendelkezésre álló teret, ha fent van a tető, még verem is bele a fejem. Derekamat is rendkívül fájdította alaphelyzetben ezért raktam egy gyerekülés magasítótaz utasháttámla elé így más okés. Azért érdekelt a típus, mert volt 250-es MZ-m, de rendkívül zavart rajta 70 fölött a menetszél. Beváltotta a reményeimet, szél és eső nulla. Télen mondjuk Simsonnal 0 - -5 fokig volt tűrhető a motorozás, ezzel -10 - -15 -ig lehet menni 10-20km-t átfázás nélkül munkába ugyanazon öltözet esetén. Eső az csak nyomokban ér rajta pár csepp, egyszer mentem vele 50km-t esőben majd hazaérvén, amíg kinyitottam a kaput-betoltam a motort-becsuktam a kaput, jobban eláztam mint odáig. A műanyagok törnek, a magyar Benelli igazából csak 2007 utáni motorokhoz tart alkatrészeket, az esetleges külföldről való rendelgetésnek még nem jártam utána, de nyilván marha drága bármi gyári műanyag, ha egyáltalán van. Jó lenne rá előre ABS... Összességében megszerettem a motort, beváltotta, amit vártam tőle, azóta már vettem még egyet, meg folyamatosan nézegetem a hirdetéseket. Azt az egyet nem értem, hogy a futárok miért nem ilyennel járnak ( tisztelet a kivételnek ;) ). Nem áznának - nem fáznának tizedét sem...

- Kilométeróra hajtás, variátor, csomagtartó zárszerkezet, vákumos benzincsap,

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Szerviztapasztalat (5) Átlagfogyasztás l
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (6.7/10)

Benelli