Motorok » Benelli » Quattronove X 50 (49 cm3)

Quattronove X 50 (49 cm3)

Olasz kínai

Igazából nem akarok sokat írni, csak gyorsan összefoglalom a dolgokat, illetve tisztázok pár dolgot ami rosszul van leírva több helyen.

1 éve vettem a robogót, lassan 7ezret tettem bele, semmi gond nem volt eddig. Télen is nyomtam, eléggé keményen adom neki, Budapesten, semmi gond nem volt. Műszaki hiba nem merült fel, az illesztések tartanak, semmi hiba.

Külsőre eszméletlenül pofás, a felhasznált anyagok jók, maga a robogó elég magas építésű, 170 cm alatt szerintem biztos elég kényelmetlen lehet.

A végsebessége nem ilyen 80 meg 90 mint amit itt is írnak, fojtás nélkül olyan 65-70 között van, ez elég stabil én 100 kg vagyok, de ült rajta 55 kilós ember is ugyan annyi volt a vége. Emelkedőn felfelé persze közel sem ennyi, de ott sem vall kudarcot, egész jól húz felfelé is, Budapesten belül nincs olyan hely ahova ne tudna 50-55 felett felbaktatni.

Ami fontos még a fogyasztás: fojtással 3,5 liter volt, azt kivéve meg 4,8-5 !!!! A tank nem 7 literes, hanem olyan 5,9(biztosan kevesebb mint 6) vagyis egy teli tankkal, a fojtás(ok) nélkül olyan 120-125 km tudunk megtenni ami nagyon kevés. Ilyen fogyasztáshoz ez a méretű tank elégtelen.

A tükrök alakja elég fura, sokat kell állítgatni őket, mire jól lát az ember belőlük hátrafelé.

Mivel a robogó elég nagy, ezért az ülés alatt a csomagtartóba sok minden belefér. Zárt Xl-es sisak simán belemegy.

Teljesen jó robogó lenne ez, ha nem fogyasztana 5 litert 100-on, de így inkább valami más felé érdemes nézegetni! Ha viszont ez nem gond, akkor simán vételre tudom ajánlani.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2011
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (6.8/10)

Benelli