Motorok » Bazuka » B12 2006 (124)

B12 2006 (124)

Egy kisebb keleti csoda - BAZUKA B12

Nos, hol is lehetne kezdeni a mesét?
Talán a legelején...
Keresgéltem a neten, és rátaláltam egy olcsó, ugyan akkor szimpatikus 125ccm-es supermoto-ra. Gondoltam benevezek rá, max megszívom, és eladom valakinek, aki mégtöbbet szív vele. =)
Mikor először ráültem, valami hihetetlen érzés volt, egy saját 125ccm-es vadi új gép nyergében csücsülni. A kis 50es DT után egy álom volt.
Az elején persze óvatosan húzogattam a gázt, de néha akár mit csináltam, akkor is belendült, én meg háááááát... nem nagyon tudtam megállítani. =)
Az első és legnagyobb bajom az volt, hogy kifogyott a benzin. És ezt még egy jópárszor megcsinálta velem. Aztán kitapasztaltam a tartalék állást: mindössze 2,5(!) km-re elegendő üzemanyag áll rendelkezésünkre ezen funció alatt.
A következő problémám a kuplungbowden-szakadás volt. Ez nem olyan nagy baj, de mégis kellemetlen tud lenni. Érdemes normális, gyárit venni, mer amiket én először vettem, sorra elszakadtak. Amit most használok, az tökéletes (gyári).
Harmadik probléma a hátsó lámpa eldurranása. Egyszerűen nem bírja a nagyon magas fordulatot (9ezer körül). Ha minden igaz, akkor holnap megyek venni a 6.-at. Nem nagy tétel (135ft), csak idegesítő a sok sok villogó auto, meg hogy: "Hé!kapcsolj lámpát!"
Nah, a "sok borzalom" és "igazán nagy" problémák után, jöhet a dicséret. Kezdeném mondjuk a felfüggesztéssel: Kiváló olasz Paioli teleszkópokkal büszkélkedik a motor. mikor elsőkeréken állok meg, vagy gurulok, szinte teljesen becsúszik a kb 20-30centis teleszkóp. A hátsó állítható, így tök mindegy hogy 140centis fiatal suhanc vagy, vagy egy 2méteres kosaras, akkor is kényelmes a motor!(én a magam 185centijével tök boldogan és kényelmesen utazok rajta). Terepen konkrétan még nem próbáltam meg a motort, de az ugratókat nagyon jól viseli. Volt szerencsém "replüni" vele, hála a Székesfehérvár Önkormányzata által kipakolt fekvőrendőröknek!
Fékekről csak annyit, hogy elől hátul tárcsa, elől kifejezetten nagy! Amúgy AJP olasz hidraulikus fékrendszer. Hibátlan!
A gumikkal vigyázni kell ha új, mert nagyon csúszik a rajta lévő bevonat miatt. Egy kicsit koptatni kell, és már lehet is dönteni! Én eddig kétszer pereceltem vele, mindig a saját hibámból (túl nagy fék)
Most egy pár szó, a motor lelkéről, A motorról. Egy 124,1ccm-es négyütemű blokkal van felszerelve. Mivel a gyári egy kicsit gyenge volt (hála a kipuffogó végében elhelyezett fojtásnak) én megpiszkáltam a porlasztótűt, valamint eltávolítottuk a fojtást is. Igaz, hogy így már bőven nem érvényes az egy éves garancia, de kihoztuk a kb 16 lóerőt, a gyári kb 11-el szembe! Amire én a legbüszkébb vagyok, hogy lámpánál még otthagyja a CBR125-öt! Igaz, hogy ennek csak kb 110-120km/h a vége, annak meg 130,d e városban nem tök mind1?! Plusz pont, a kipuffogógáz visszavezetés! Valamint ha valaki bátor, és 125/50es motort szeretne használni, akkor ez az ő ideális motorja! Én 6hónapon keresztül kerestem, hogy hova van beleütve, az a bizonyos 124! Tegnap találtam meg, és mondhatom, nem egyszerű helyen van! Nekem amikor a rendőr elkezdte keresni, kb 2perc után abbahagyta. sose találta volna meg, annyira el van dugva!
Még egy pár szót, érdemes említeni az 5sebességes váltóról. Tényleg igaz a mende monda, miszerint nem lehet 5ösből 1esbe rakni a váltót. Ezt először nehezményeztem, de miután töbször is úgy alakult, hogy 60ról 0-ra pár másodperc alatt kellett lelassítanom, iagzán jól jött a váltó adta motorfék! Tehát én nagyon szeretem ezt az oldalát is. Amúgy meg lehet pakolni a sebességeket, csak egy nagyon laza kuplung-játék kell hozzá. Egyáltalán nem bonyolult, és ha valaki ráérez, igazán hasznosnak fogja találni!

nos, mit is írhatnék még a motorról?

összegzésként:

Tökéletes ár-érték arányú, ugyan nem egy kétütemű KTM, de ha kell akkor ugrik amekkorát ugarnia kell. Első, vagy tanuló motornak kiváló, illetve boltba járni is. Igazán ajánlom azoknak, akik nem akarnak sokat költeni a motorra, de azért szeretik, ha egy kicsit többet tud a gép, mint az agyon tunningolt 50-esek.

ha bármi kérdésed van, vagy esetleg megfogott a motor, és talán vásárláson is gondolkodsz, írj bátran egy emailt! Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, illetve segítek, ha tudok! -> egykupac-kopasz@freemail.hu

üdv,
Havlik Barnabás

- kuplungbowden, hátsólámpa

Én csak egy sima motorszerelőhöz vittem a gépet. Itt fehérváron a JSI üzletbe (Újcsóri út). Kicsit drágán dolgoznak (5000HUF/óra) de gyors és megbízható!tehát szerintem megéri az árát.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (8.2/10)

Bazuka