Motorok » Aprilia » Atlantic 500 Sprint 2004 (460)

Atlantic 500 Sprint 2004 (460)

Mindenhova robogó

2007 júniusában vettem, 1 évesen 16000 km volt benne. Szóval az első gazdája használta rendesen, de el is vitte szervizbe, mert volt szervizkönyve. Volt rajta egy Finster dob, totál üresen, így olyan hangja volt, hogy minden autó riasztója beindult amerre jártam. Ez nagyon zavart, és mivel szerencsére megkaptam hozzá a gyári kipufogót is, már az első este vissza is tettem rá azt. Több szempontból is jó volt ez, mert vissza jött a nyomatéka a gépnek, másrészt később olvastam, hogy az ilyen kiherélt dobok nem tesznek jót a szelepeknek. Ezután boldogan, és csendben, intéztem vele a dolgaimat a városban, és túráztunk a párommal a hétvégén az ország különféle tájain. Annyira belejöttünk ebbe, hogy még a Grossglocknerre is elmentünk egy pünkösd alkalmából. Jelentem, egy ilyen túrát is meg lehet csinálni vele. Rengeteget lehet pakolni az ülés alá, és egy nagy, 40 literes dobozzal, plusz egy hátizsákkal, 2 személynek is elegendő. Robogókhoz mérten szerintem jó futóműve van, nem annyira kanapés mint egy Burgman, de nem is annyira sportos mint egy Nexus, pont a középutat képviseli. Én 182 cm vagyok de elfértem rajta, bár a deréktámaszt kivettem a helyéről. Az első féknél kicsit kevés az egy tárcsa, de végül is ez nem sportmotor, együtt használva a fékeket azért meg lehet állni. A blokk tartós darab, 6000-es intervallummal (olaj, szűrő, gyertya, hajtószíj). Sajnos 12000-enként kell cserélni a szíjat, ami 20e Ft! Csak legyen alkatrész! Én jártam úgy, hogy akkor romlott el a benzinpumpa, amikor az Olaszok éppen szabadságolták magukat nyáron 3 hétre, és nem lehetett szerezni sehonnan. Hibaként még annyi volt vele, hogy eltört a légszűrő ház, így azt is ki kellett cserélni.
Más gond nem volt vele, de 2010-ben beleszámoltattam egy váltós motorba.
Jó volt vele, szerintem szerethető darab. Nem olyan nagy, így városban is elfér, de túrákat is meg lehet vele csinálni.

- Benzin pumpa, légszűrő ház törés, fezszabályzó,

Mille Motor, Dunakeszi. Nem csoda, hogy megszűntek!:-(Az András mindig segített ha tudott, de a többiek, inkább hagyjuk:-(

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Megbízhatóság (6) Vezetett km 19000