Motorok » Aprilia

AF 1 Sintesi

Aprilia amore per sempre.

Mindig is vágytam a sok olasz robogó után egy igazi olasz csődörre. Hosszas cserebere után a véletlen sodorta elém, lemotoroztam érte vidékre, és szőrben cseréltem egy enduróért. Lábon hoztam haza, este, sötétben, érdekes módon a visszafele út valahogy gyorsabb volt. :-) A kopott hátsó gumi miatt egy kicsit imbolygott hirtelen fékezéskor, de ezt megoldottam már. Szóval az első gyorsasági motorral megtett utam alatt végig vigyorogtam. Iszonyat jól gyorsult, 36-os dellortóval és sportszűrővel. Az alapjárattal voltak gondjaim, és önindító sem volt benne, így tologatni kellett. Mire hazaértem volna, szépen kifogyott a benzin, amiből egy kétórás kaland kerekedett, mert gyertyát kellett cserélni, persze kulcsok nem voltak nálam, így a haverok segítettek, és hoztak mindent. Bravúrosan hazaértem, másnap nem akart beindulni, szereztem hozzá önindítót, azzal sem. Vettem gyári gyertyát bele, abban a pillanatban beindult, az alapjárat gyönyörű lett, vissza tettem rá a gyári légszűrőt is. Azóta hibátlanul teljesít, hidegben, melegben, azonnal indul. A power mikor kinyit...mintha a csillagkapun húznának keresztül.

A negatívumok : nem sok van, a csuklót erősíteni kell ehhez a géphez,mert nem a legkényelmesebb, az ülés jó, hosszútávon elviselhető,a kanyarodás olyan mintha vonatot kormányoznál, viszi magával az egész motort egy apró kormány mozdulat is. Mindenhol megnézik, olyan mint egy igazi menő nagymotor. Bár az 50cc-s változat is pont ekkora, formára összetéveszthető. A fogyasztása, hát lehetne kevesebb, de ha adrenalin kell, csak meghúzom a bajszát, és kárpótol.
Kezdőknek nem ajánlanám, tud meglepetéseket okozni,nem egy 50-es robogó, hiszen az Aprilia a 90-es idők vezérhajójának építette a saját kategóriájában, mint második szériás motort a maga 30LE -ével.
Mindent összevetve, szerethető kis darab.

- Hátsó fékmunka henger.

Magam szerelem.

Fenntartási költség (6) Évjárat 1998
Előző motorja? Gilera 125 Következő motorja?
Verdikt (7.6/10)

Aprilia