Autók » Zastava » 750 (1962-1981)

750 L

Húszévesen sokat bír az ember

Tetszett ,és akkor 18000+havi 1000.- részletért ezt tudtam megvenni 1975-ben
A hibák egy hónap után elkezdődtek. Gyakorlatilag minden napra jutott valami csinálni való a garázsban.
Volt egy emlékezetes utam akkor még Jugoszláviába.
Már Zamárdinál eltörött a felső hütő gumicső. Az állomás slagjából levágott darabbal orvosoltuk. Ezitán hajnali 4-kor Zágrábban a legnagyobb Zasti szervíz előtt eltörött az egyik hardy tárcs + a féltengely. Reggel 6-ra kiszereltünk mindent és az üzletben mi voltunk az első vásárlók. Bevásároltunk mindent ami eszünkbe jutott a hazai árak feléért. Szerencsére hengerfejpakolást is vettünk,mert hazafelé az is kiégett.
Ennek cseréjéhez akkor már egy fél óra is elég volt.
Teljesen bizonytalan kocsi volt, mert egy hónappal később szintén Jugó hosszabb túrát gond nélkül megtette.
A végsebessége 125 km/ó volt és ország úton 6, városban 8 l-ert ivott az akkori 86 os benyából , á:4,20.-/lit
A végén azért örültem mikor eladtam. A vevő másnap telefonált, hogy Agárdon kiszakadt az egász hátső trapéz a kasztniból,mert úgy szét volt rohadva.

- Szinte minden: fék,hengerfej pakolás, hardy tárcsa törés, vízpumpa, hütőcső, dinamó, önindító.(csak ugy hírtelen), ja meg váltó törés.

Magam csináltam még akkor

Fenntartási költség (5) Évjárat 1966