Autók » Zastava » 101 (1972-1993)

101 GTL 55

Az imádnivaló Kicsi Kocsi

3 évvel ezelőtt a szomszéd bácsi kocsija eladó volt, egy 1990-es Yugo GTL 55. Sikeresen lealkudtam, majd a bácsi szerelőjével konzultálva kiderült, hogy amint elromlott rajta valami, máris cserélve lett. Az első köröm vele elég érdekesre sikeredett, alig értem el a gázpedált, nem lehetett az ülést állítani. Mindezek ellenére megvettem, mert dícsérték sokan.
És mit ad isten, ezen már elektromos gyújtás van :-)
Nem is bántam meg. Bár fél év sem telt el, a kipufogót ki kellett cserélni, de szinte nevetséges áron hozzá lehetett jutni. Imádom a hangját, főleg amikor a kipufogó lyukas volt, keltett nagy feltűnést. :-)
A két első ülést szinte még az elején kicseréltem benne, mert az előző tulaj elég szépen "kilapította", így kényelmetlen volt.
Belekerült két Astra GSI kagylóülés, így már az utazás is fantasztikus élménnyé vált. Kapott alufelniket, a sportos kinézet sem maradt el.
Amikor a Kicsi kocsi már egy éve nálam volt, gondoltam, lecserélem egy másikra, de amint az első vevő alku nélkül el akarta vinni elég magas áron, majdnem elfogott a sírógörcs, hogy holnaptól ő már nem lehet az enyém, így meggondoltam magam, továbbra is velem maradt.
Időközben sajnos az idő vasfoga rajta is meglátszott, elvittem hát karosszériáshoz, aki 25000 pénzért kilakatolta, bár nem a legkitűnőbb munkát végezte, két hangszóróm látta a kárát.
Az úton soha nem hagyott ott, több külföldi nyaralásra elvitt (majdnem egyhuzamban 1000 km 140km/h sebességgel autópályán).
Most festés előtt áll, de még halogatom egy kicsit az anyagiak miatt. A vétel előtt végig garázsban állt, azóta sajnos a szabad ég alatt van, de tervben van, hogy valamiképpen garázsba kerüljön.
Az utolsó egy évben szinte semmi hibája nem volt, persze félévenként mindig aláfekszik egy ismerős, hogy minden rendben van-e, pár apró dolgot kicserélünk rajta, így biztonságban lehet vele utazni.
Kezdő tanuló kocsinak vettem, de ma már semmi pénzért nem válnék meg tőle, mert soha nem hagyott cserben.
Hálás kis jószág, ha törődünk vele. Kis bütyköléssel a fogyasztását is sikerült nyáron 6.3-as átlagra levinni, így már a benzin is olcsóbb bele :-)
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a Kis Csodát!

- kipufogócsere - 10000Ft
- fék - 6000Ft
- vízpumpa - 8000Ft
- első lámpák - 2500Ft
- apróságok

ismerős

Fenntartási költség (10) Évjárat 1990
Megbízhatóság (8) Vezetett km 32000
Előző autója? Következő autója? nem tervezek új autót venni, amíg a Zatyó bírja
Verdikt (8.2/10)

Zastava 101 1972