Autók » Wartburg » 353 (1966-1988)

353 353 Sp. TT.

Életem része, amit megsirattam

Életem második autója. 20 éves koromban vettem. Az autó ekkor 5 éves volt egy szörnyű dodzsem kispolski után. Abban az időben (1992) hozták be a lepusztult 10-15 éves nyugati csodákat. Én úgy döntöttem, hogy egy olcsó fenntartású viszonylag fiatal autót veszek. Pozitív volt számomra, hogy ez már nem kormányváltós volt. Talán itt tesztelték az 1,3-hoz a váltót. 5 évig volt nálam. Zömmel munkába járáshoz városon belül használtam, ezért az átlagfogyasztás kicsit magas volt, de ezt kárpótolta, hogy a benzinen kívül alig kellett költenem rá.
A hűtővíz led-kijelzős visszajelzése nem volt megbízható. A hűtőventillátor egy kapcsolóra volt kötve, így ha jobban megküldtem az autót, vagy sokat álltam lámpánál be-bekapcsoltam. Évente egyszer felgyulladt a piros lámpa s enyhe gőz árasztotta el az autót, ekkor begurultam a szervízbe, s kicserélték másnapra a tömítést.
Ezenkívül a gyújtógyertyákkal, gyújtáskábelekkel és a trafókkal művészkedtem néha. Hosszú kísérletezgetés után beláttam, hogy az olcsó Isolator gyújtógyertyával megy a legszebben.
Elvitt mindent. Kétajtóst szekrényt a tetőcsomagtartón. Egy komplett lakás padlólap és csempekészletét utánfutó nélkül.
Igénytelen volt. Végignézte házasságom, lányom születését, új lakás vásárlását. Miután cégautót kaptam nem volt szívem eladni, csak szomorkodott a ház előtt. Majd a 75.000-ért vett autót 10 éves korában 150.000-ért 1 óra alatt eladtam. Az első és utolsó autóm volt, amit megsirattam. Azóta sem volt nálam autó 5 évig.

- Évente hengertőmítés csere: (1000 Ft), hengerfejköszörülés
- időnként trafó csere.
- Gyújtáskábelek cseréje

Wolfram Wartburg Service Pécs, Szigeti út

Zömmel én bütyköltem, analfabéta vagyok, de ezzel még én is megbírkóztam. Majd a szervíz rendbehozta

Fenntartási költség (8) Évjárat 1987
Előző autója? Polski Fiat 126p Következő autója? Ford Fiesta 1,1