Autók » Wartburg » 1.3 (1988-1991)

1.3 Tourist

Nagyapa Wartburgja - Mármint más nagyapjáé

Az életem úgy alakult, hogy fél évre egy vasi kis faluba költöztem le munkám miatt, albérletbe. Az ottani rettenetes utakra sajnáltam az Astrámat, így egy 'munkásautó' után néztem. Így került látótérbe a négyütemű kombi Wartburg. Borzasztó nagy, erős szerkezetű, olcsó fenntartású kocsi. A hasmagassága akár a mai SUV-oké, nem akadály a falusi földút sem. Egyszerűen nem kell félteni.
Egy barátommal kinéztünk párat a HaHu-n, egész nap autóztunk, hogy megnézzük őket, de végül aznap egyiket sem hoztuk el. Mindegyik olyan szinten lelakott volt, hogy régen bontóérettek. Két hétre rá sikerült a jelen példányt beszerezni, egy tényleg idős tényleg bácsitól :). Mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. A hazaútra a nagymama szendvicset akart csomagolni, és a papírok megírása közben annyit beszélgettünk, hogy az unokájuknak éreztem magam :). Karácsonyhoz közeledve pedig két, saját kertből származó ezüstfenyőt is kaptunk ajándékba.
A kötelező dolgokat cseréltük ki, olaj, szűrők, gyrtyák stb., és kapott egy alapos takarítást is. Az órában 86.000 km van, és egyszerűen annyira jó állapotban van, hogy azóta sem hiszem el. Minden működik, rozsda nincs, rohadás nincs, kopogás nincs.
Az egyhármas motor könnyedén viszi a kasznit, egyedül a négy sebesség fájó, egyszerűen kevés. A motor már régen visít, de még csak 90-el megyünk. A fogyasztása meglepő, mert városban is elvan 6 és fél literrel, de egy balatoni útra is beéri 6-tal.
Amúgy mostanában láttatok kombi Wartburgot? Hihetetlen, hogy eltűntek. Limuzin még csak-csak akad, de a kombikat elhasználták a szobafestők és kőművesek. Az enyém viszont szép egyenesen áll, nagy munkát még nem végeztek vele. Imádom, hogy csak úgy minden különös hajtogatás nélkül befér a Babetta, vagy két közepes komód.
És fura, mennyivel szebben öregszik, mint néhány hasonló kategóriájú nyugati.

- - egy hét alatt két defekt :) - - első szélvédő kédergumi

Fenntartási költség (10) Évjárat 1990
Előző autója? Astra 1.6 16V Következő autója?
Verdikt (8.7/10)

Wartburg 1.3 1988