Autók » Volvo » S80 (1998-2006)

S80 T6 2.8 turbo

Luxus vadállat

Tökéletes kényelem, 500-1000 km meg se kottyan vele egyhuzamban. Minden percében élvezetes vezetés, az automata váltó észrevehetetlenül dolgozik. Ha akarod vadállat módjára húz (a 2 turbó hangja ilyenkor muzsika a fülnek), ha akarod csendes hajóként úszol vele hazafelé.
Az illesztése nem a legszebb, egy bömöshöz szokott szemnek bántó lehet. A kasztni óriási, ez a hátsó ülésen 3 felnôtt kényelmes utaztatását valamint horror parkolási élményt jelent. ("nem lehet olyan kib*ott nagy, hogy ideseférbe" technika alkalmazható:)
A fogyasztás hosszútávú 130nál 10,5 körül tartható, de hideg téli napokon a Bp-i dugóban könnyen 18körülire tornázható.
Mindösszesen ennél jobb nem kell.
Eltelt egy kis idő, összecsiszolódtunk, gondoltam árnyalom a képet az utóbbi idők hibastatisztikájával :)
Az rendben volt, hogy évente rá kellett költeni 200-300e a szervizre, akik általában még ezek után is kritikán alul teljesítettek ( pl. hazafele az M3-on kiesett az index), de idén kezdi felemészteni mind anyagi, mind bizalmi tartalékaimat az "édes". A kormánnyal kezdődött, ami ette a szervófolyadékot, ráadásul még nyikorgott is, irány a szakember, megcsinálták, igaz valamit kihagytak belőle (muha) így vihetem vissza utómunkára. De a végső csapást azzal mérte rám, hogy eltört(!) a differenciálmű, ami persze maga után rántotta az automata váltót is, és természetesen pénztartalékaim jelentős részét. Kicsit elszomorodtam, de amikor vittem a szervízbe rájöttem, hogy nem tudok rá haragudni. Megbízhatóbb/olcsóbban fenntartható autót tudnék venni, de jobbat aligha. Így kitartok, amíg ő is kitart...:)))
Csak ismételni tudom magam: "Mindösszesen ennél jobb nem kell"

- hátsó stabilizátor pálca 19e

Ivanics Szfehérvár

Fenntartási költség (3) Évjárat 1998
Előző autója? S40 Következő autója? ha sikerül megint Volvo
Verdikt (6.3/10)

Volvo S80 1998 (1998 - 2006)