Autók » Volkswagen » Vento (1991-1998)

Vento 1.9 TD CL

Nem autó, hanem családtag...

Lehetséges,hogy nem fog hitelesnek tünni amiket most leírok,de ez komoly.. Apámtól vettem meg,aki 4 hónapos korában vette meg,és csak ő hajtotta,és nagyon vigyázott rá.
Ez az autó,tényleg a német autógyártás
talán egyik utolsó nagy műve,mivel nemcsak hogy elvitt A-ból
B-be,ezt hibátlanul tette,és nem "japános fapad" érzéssel fűszerezte ezt.. Nem bántom,én a japán gyártókat,de ez vitathatatlan,a németek kényelemben már akkor is, előttük jártak... Na de a lényeg, ez egy sima "TD" szóval a 75Le nem éppen egy rakéta egy ekkora kaszniban,de nyomatékos,és nagyon kényelmes vezetést segít elő. Ha hosszú úton hajtom,
tartósan beállva 150/160ra megyek vele,és ennyi. Nem kopog,nem zuhog,nem recseg benne(nagyon össze van rakva),
semmi.ŐSzintén szólva fiatal vagyok a magam 23évével,és hát
nem bírtam ki(miért is bírtam volna ki...),hogy ne "lépjek oda neki" mit is mehet.. hát amit én maximum mentem vele,az 186 km/h.(de még1szer mondom,ez nem TDI,csak TD). És egy ekkora kasznira,ennyi lóerő.... De persze,mit is várna az ember.. A fogyasztása páratlan,mivel városban 6-7liter amit meg lehet vele etetni,és ez országúton csak csökken. Amit még hozzáfűznék,az annyi lenne,hogy kissé bosszantó tud lenni a sok kis 1.2-es,1.4-es cseregobaras skodás,amikor városban mindenki elé bevágnak(lehet előtte még 540i is..),városon kívűl meg(pláne ha 4en ülnek benne,meg van csomagjuk is) még velem sem tudnak mit kezdeni,mert szét akar szálni a kis vackuk,és csak dudálnak ha rájuk előzök.. No de majd írok még,ha meglessz a következő jármű :)

- Lengéscsillapítók,de természetes azok a "híresen jó magyar utak" meghozták a várt eredményt.

Édesapám,szomszéd autószerelő...

Fenntartási költség (10) Évjárat 1996