Autók » Volkswagen » Touareg (2006-2009)

Touareg 3.0 V6 TDI Tiptronic

T-REX

Eredetileg egy mérettel kisebb terepjárót szerettem volna: VW Tiguan vagy BMW X3-as szerepelt az elképzeléseimben. Aztán minden megváltozott amikor az autószalonban megláttam egy Galapagos-antracit metal színű példányt, barna bőr ülésekkel, diófa berakással. Rögtön beleszerettem! Alig tudtam kivárni, hogy megérkezzen a saját "példányom".
Szép, elegáns, robosztus megjelenésű. Belül az igényes belső tér kényelmes, biztonságos érzést nyújt az utazók számára. A forgalom jól átlátható, a parkolás sem gond a parkolóradar rendszernek köszönhetően. A légrugózás megfelelően csillapítja a budapesti utak hibáit. A motor erős, jól mozgatja a majd 2,5 tonnás jószágot.
Terepen még nem használtam, és nem is fogom, mivel nem vagyok az offroad-ozás híve. Autópályán is kellemesen viselkedik, bár gyorsulása és útfekvése nem egy BMW M3-é...
Volt szerencsém már jó néhány luxus márkájú terepjáróban/autóban ülni, és bizton állíthatom, hogy a Touareg (persze kellő felszereltség mellett) megállja a helyét a BMW, Mercedes, Audi, Volvo vagy Land Rover mellett.
Összességében egy jól megalkotott és kivitelezett terepjáró, és az ára is elfogadható. Örülök, hogy mellette döntöttem.

- Semmi

Leitold

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? 307 2.0 Tiptronic Következő autója? Touareg
Verdikt (8.6/10)

Volkswagen Touareg 2006 (2007)