Autók » Volkswagen » Polo,derby (1981-1994)

Polo,derby POLO 1.3 DIESEL

VW Polo 1.3 diesel - Gyerekkorom tükörcserepe

Az első nyugati kocsim.´92.Júniusában vásárolta nekem Vater,Pesten a Nagykőrösi úti autópiacon.Hófehér színű,3-4éves kocsi volt,jól nézett ki,akkor még szám volt.
Atájban volt itthon a-diesel korszak-az üzemeltetési költségek végett ,mi is dieselt választottunk.
A motor 1.3 diesel,méretéhez képest jól ment(145km/h volt a plafon,de 110-el szépen futott),és keveset evett(4-5l).Pedig kergettem rendesen-gyerekkoromban ez belefért.Egyébként ezek a kis diesel motorok nem nagy futásteljesítményüek.200ekm megtétele után érezhetően fogy az erő,motorfelújítás előbb-utóbb szükségessé válik.
A kaszni praktikus volt,kombi-szerű.A műszerfal,kárpitozás,ülések jó minőségűek.Rozsdát nem tapasztaltam,mert újszerű autó volt.

- Kopó dolgok.

Otthon javítható típus.