Autók » Volkswagen » Polo (2001-2009)

Polo 1,4 16v 75Le COMFORTLINE

Bírja a kritikát

Az autóról elmondhatom hogy a kezdeti bosszankodás a tetőkárpittal véget is vetett a hibák sorának. Az izzók valóban ki-kiégnek, de ez álltalában hideg időben történik és ez nem meglepő csak egy autovillamossági szerelőt kell megkérdezni hogy mi is az a "feszültségszabályzó" mi a szerepe és mik a hátrányai. A motor ahoz képest hogy 75 lóerős szerintem jol teljesitt. Ne feledjük hogy több mint 1.1 tonna az autó!! Tagathatalanul érezni is lehet és látszik is rajta hogy "benne van az anyag" és tényleg.. A futómű: előző itéletekben olvastam hogy pnaszkodtak a kopogásrol, egyrészt a magyar utakon nem is csodalkozom másrészt szerintem jol tartja a kasztnit és jol terelgethető a kanyarokban és bizony egy feszesebb de jól tartó futóműnél el kell viselni egy kis kopogást de találkoztam már rszabbal is ebben a kategóriában. A korábbi ítéletekhez teszem hozzá hogy amikor hidegen elinditjuk a motort, akkor amit hallhatunk kattogás azok a hidrotőkék és addig van, míg az olaj fel nem ér és ez teljesen normális... Egy nagyon jól összerakott kis auto és apropo, nem is olyan kicsi, mert vegyen csak az ember Suzuki Swift-et egy normalisabb felszereltség olyan 2.6, 2.7 misi környékén mozog, és akkor nézzük meg mekkora az a tér amit kínálnak nekünk... Az tény hogy nem szabad annyit várni egy ilyen autótól mint egy passattól mert ez nem az!! A külsővel szerinte nincs semmi gond az új modellben valóban több a sportosság de egy 16 os felni igazan fel tudja dobni ezt a kasztnit is és 195 ös gumikkal a fogyasztás is barátságos marad. A lényeg hogy ebben a kategóriában nehezen találunk tökéletes autót, de az is biztos hogy a Polo karnyújtásnyira van tőle....

- tetőkárpit csere egy hónaposan(hanyag összeszerelés) egy két izzó csere de semmi komoly eddig még. Én az autóversenyek közelében megtanultam, ha valami elromlik ki kell cserélni, ha több minden romlik akkor az egészet kell kicserélni. Ha garanciában romlik el valami, akkor az legyen a szerviz gondja....

Magam végzem az olajcserét és egyéb szürő cseréket. Hozzáértő barátom segítségével.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Előző autója? octavia Következő autója? seat leon
Verdikt (6.7/10)

Volkswagen Polo 2001 (2005 - 2006)