Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 1,9 PD TDI Comfortline

Szépség és szörnyeteg!

Természetesen az autó teljesen új. 105 LE-s 1,9-es. Kérdezhetné az ember miért a gyengébbik, hiszen nincs nagy árkülönbség. A válasz egyszer?. Tesztautó volt, és 1,5 Millióval olcsóbb. Viszont a 105 LE valójában 130 körüli. A keresked? gyári garanciát meg?rz? P-Box kapcsolható chiptuningot tett az autóba. Maximálisan kielégít? így a teljesítmény. Soha nincs kikapcsolva, mivel a fogyasztás kb 1 dl-el n? t?le. El?zni gyerekjáték, és példásan gyorsul. Persze nem egy RS4-eshez viszonyítva.

Tapasztalat ezalatt a 6000 km alatt: Kikezdhetetlen futóm?, nagyon jó fékek, pontos váltó, elégséges felszereltség. Mivel az autót kb 30 ezrenként kell szervízbe hordani, ezért nem tudok rosszat mondani. A szervízt?l, de inkább a kereskedést?l viszont elvettem 3 pontot, mivel azóta sem postázták a használati kézikönyvét a kocsinak. Átvételkor még nem állt rendelkezésükre, aminek már 2,5 hónapja.
Ami az autóban csodálatos, az a fogyasztása. 1,2-es Opel Corsám sírva fakadna, ha ilyen fogyasztással büszkélkedne. Teljes tankkal a hatótáv 1100-900 km között alakul. A 4-es f?úton közepes forgalom mellett 4,3-4,6 litert merészel enni az autó. Ezt er?lködés nélkül teljesíti. 160-nal autópályán 6,2 litert. A rekordot Horvátországban mértem egy alsóbbrend? úton 4.0 azaz 4 liter, egy 80 km-es szakaszon, de akkor nagyon finom voltam, és figyeltem is. Minden fogyasztási érték klíma használata mellett értend?.
Ami bennem hiányérzetet kelt a Comfortline felszereltségnél, az az ülésf?tés hiánya.

Az autó küls? megjelenése szerintem hibátlan, és belülr?l is nagyon eltalált. Nagyobb a raktere, mint az S Merciknek és példás a helykínálat mindenhol.
Egyenl?re csak ajánlani tudom!

- Semmi

Porsche M5

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? corsa Következő autója? -
Verdikt (7.7/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)