Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 1.9 PDTDI Comfortline

Paszikaaaa

55.000km:

Imádom.

Mielőtt a többit elolvasnák, le kell szögeznem, hogy hogy vezetek és mit várok el egy autótól.
Tehát: Sportosan vezetek, pályán is, mindenhol, szeretem ha egy autó megy, megindul, a hegyekben nagyon jól fekszi a kanyarokat, és meg tud állni, ja és diesel-párti vagyok!(535d-huh)
Vagyis: sportos használat!!!

Szín: Mocca antracit gyöngyház.-->gyönyörű, de nagyon nehéz tisztán tartani
Kárpit: Bézs, ami gyönyörű, de érdekes módon könnyű tisztán tartani, egy egyszerű porszívózással is kijönnek a koszok, nem úgy mint a többi bézs kárpit esetén.

Motor: Csipegeti az olajat, főleg pályázva, nem is olyan erős mint a 2.0PDTDI de talán nem is lesz benne PD-elem csere. Kicsit ráz, és hangos, de nekem tetszik a traktoros kulturálatlansága :)

Futómű: Mestermunka. Ennyi. Csodákat művel.

Kasztni, design: Nekem nagyon bejön, bár sok van belőle az utakon.

Ülések: 8/10 pont, elektromos gerinctámasz KIHAGYHATATLAN!!

Fékek: Brutál erősek.

Váltó: nem rossz, de nem is MX-5...

Mi van benne?
Comfortline, télicsomag, tetőablak, duplaklíma, tempomat, tolatóradarok, bőrkormány váltó (a 4 küllős bőr nélküli kormány borzalmas, szerintem.), auto hold(ez egy nagyon jó funkció, megtartja az autót bármely álló helyzetre való fékezéskor, 12.500 Ft volt)

Fogyasztás: 180-200 (Németország)-8l 140-160 négyen: 6,9l Átlag: 6,7l

Tank: 70 liter, vagyis ezzel több mint 1000km hatótáv érhető el-jó

Negatív: Kopnak a lámpakacsoló és az indító hely körüli műanyagok. És amit rühellek: ahogy én állítom be az ülést vezetéshez,(200cm vagyok) nem tudom lehúzni az ablakom, mert úgy van kialakítva a B oszlop, hogy pont az arcomba tolja a menetszelet.

Új kora óta nyöszörög a jobb első ajtóbehúzó. Ez iszonyatosan idegesít...

Végszó:
IMÁDOM, nekem való autó, kellő presztízzsel...

Aki ilyet vesz az készüljön fel a viszonylag magas szerviz árakra és a kettős tömegű lendkerék BIZTOS cseréjéhez.

---150.000km---

Ezt is elértük, mi a helyzet az autóval? Kezd látszani rajta az idő és a kilométerek.
- A kormány gyári bőrözéséről és a váltógombról elkezdett lemállni a legfelső réteg.
- A gyári tapintási érzetet javító fólia tovább kopik a műszerfalon az indítókulcs helyén és a kézifék kapcsoló mellett.
- A hátsó lengéscsillapítóknak elkezdett eléggé nyöszörgő hangja lenni, amikor dolgoznak.

Más érezhetően nem romlott. Az autót végig márkaszervizben szervizeltettem, a turbót, ahogy kell, visszahűtöttem, nem volt törve. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező Passatnak ezeket kell nyújtania ennyi évesen és ennyi kilométerrel az órájában. Ezt azért írom le, hátha megkönnyítem a használtautó vásárlást, SEMMI kopás nincs a váltási érzetben!! (Láttam kereskedő által hirdetett elvileg 130.000km-es futású autót... háát...) Ha ennél kopottabb a kiszemelt autó, valószínűleg többet futott.

A PD-elemekkel egyáltalán nem volt gond.

A rádió szoftvere elég szar, néha önálló életet él, hiába volt frissítve.

Egyébként teljesen meggyőzött, hogy jó autó, meg is van már rendelve az utódja- új Passat Variant 2.0 CrTdi 140lovas, Comfortline. Alig várom! :)

157000km:

Már csak pár hétig van nálam az autó (remélem) az új persze 2 hónapot késik.
De olyat produkált, amit eddig soha: Beindítás után riasztott hangjelzéssel is: elektromos kézifék hiba. Nem lehetett kioldani. Egy újraindítás megoldotta, remélem nem fog sok fejtörést okozni az új tulajnak...

- - 90ekm: 3. izzítógyertya (gari) - - 90ekm: a rádió antenna kábele elszakadt (? nem is értem, hogyan) - - 100ekm: Rádió szoftver frissítés - - 118ekm: kettős tömegű lendkerék...oje (250ezer Ft)

Mozaik utca, Óbudai Autójavító... TRÁGYA, BORZALOM. Akkor vázolom a helyzetet: Hé, te akit vevőnek csúfolunk! Ha behozod ide a kilencmillás kocsidat nehogymá neked álljon feljebb, majd ha akarom elintézem, segíteni nem segítek, leszarom az igényeid, nem vagyok készséges, de hagy itt 110ezret nagyszervízre. Egyszer történt meg. Azóta az én vérem nem szívják. Soha többet...

Palota autó TÖKÉLETES(szerk később:??) Vázolom itt is: Drága uram! Megtiszteltetés, hogy idehozza az autóját! Aztán a 3. szervizkor változott egy kicsit a véleményem... Eddig mindig bent álltam az autó mellett, és amíg volt erre időm, minden rendben ment.Sajnos az utolsó szerviznél már nem tudtam bent állni mellette, így otthagytam, és az előzetesen megszerzett bizalmukat el is vesztették.Miután eljöttem a szerviztől az autóval, kigyulladt a hűtőfolyadék szint-alacsonyan kontroll lámpa, és tényleg, nem levegőztették ki rendesen és nem töltöttek utána. (a reklamációmra a válasz: időhiány)A másik gond az volt, hogy az olajbetöltő nyílás körül állt az olaj a motortakaró elemen, az hagyján, hogy úgy töltötték bele, mint egy óvódás, de le se törölték, RÁADÁSUL mostanában szokásukká vált, hogy IDŐHIÁNNYAL indokolják a több százezer forintos szervizhez ingyenesen járó autómosás elhalasztását. Csak arra van idejük, hogy pénzt keressenek, amit meg nem lehet felszámolni, azt leszarják? ejej... Kérdem én, ha szerviz időpontot kapok, az nem azt jelenti, hogy VAN IDEJÜK???

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Octavia Winter 1.4 MPI Következő autója? Passat B7 Variant 2.0CrTdi
Verdikt (7.9/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)