Autók » Volkswagen » Lupo (1998-2005)

Lupo 1.2 3L TDI

Szemtelenül kevés helyet foglal, és üzemanyagot fogyaszt

Akkor mesélek!
Egy teljesen jópofa kis autó, amivel dugóban állni teljesen jó mivel autómata. Budapesten tökéletes, mert a dugóban nem kell gangolgatni, elférek vele mindenhol. Ez alatt arra is kitérnék, hogy forgalomban a legkisebb rés is elég, hogy sávváltás és GO :D (sok balf*sz BMW+Audi+.. meg feszül ehehe)! Ekkor persze manuálra át a váltót és úgy. Városi fogyasztása 5-5,5 ha dinamikusan közlekedik az ember. Meglepő volt amikor először vezettem, hogy a kis 3hengeres TDI motor 2. és 3. sebességi fokozatban szépen tol. Az autópályán 2500 fordulat 130km/h és 4-4,5 átlag. Innen még 160-ig lehet vele menni, de utánna már nem egészséges ennek a pici motornak. Nem volt problémám az autóval eddig, de ha óvatosan kezeli az ember értem a jóminőségű motor ill. váltóolaj rendszeres cseréje, kb 10-12E kilométerenként. Nem szabad pörgetni a turbo dolgozik szépen, és a turbo megelítése és hűtése se egy utolsó dolog. Elinduláskor és leállításkor 2-3 perc plusz, nehogy véletlenül belefussunk 1 turbo cserébe, mert az dob az érzésen nem picit. Az autóhoz minden beszerezhető ebay.de-ről. A belseje nagyon teteszik főleg a magnézium kormány ami feldobja az egészet. A csomagtér az pffff nem egy 3 hétre megyünk 4en nyaralni és viszem a csomagokat dolog, szal. kicsi de nem vészes. Az enyém az fekete és szerintem ez a messze legkultulártabb szín amibe kapható. Nyáron viccces a dolog, mert nincs benne klíma. Nekem minden téren megbízható volt, mivel volt lehetőségem használni egy Leon FR TDI-t ami kész orgazmus volt mindaddig amíg az autópályán egyszer csak megállt jelzem, hogy 10Ekm volt benne, ezek után vissza a lupeszba ami sosem hagyott cserben.

- Amikor vettem már roszz volt az ablakemlő...

Shick-R Kft. Gyöngyös

Fenntartási költség (8) Évjárat 1999
Előző autója? Megane Következő autója? nem veszek autót
Verdikt (7.2/10)

Volkswagen Lupo 1998 (1998 - 2005)