Autók » Volkswagen » Jetta (2005)

Jetta 1,9TDI

Cégesnek jó ez

Szóval a cím szerint cégesnek pont jó. Ennyi pénzért magamnak nem venném meg. A előző Skodámhoz képest nem tudom hová tették benne azt az extra 2 millát. Ja, hogy ez dízel? Szerintem ez kevés.
Ami tetszik:
Nagy és szép, tágas a bele, igényesek a használt anyagok, a csomagtérbe belefér a fél háztartás ha nagyon muszály. 4 ajtós tehát tévé és egyben bútor szállítására nem alkalmas. Ikea előnyben. Sokan írták, hogy a motor remek. Megerősítem. Ahhoz képest, hogy 105 lovacska van "csak" benne kellemesen sőt dinamikusan viszi az autót. Okoztam már vele meglepiket. A fék is a helyzet magalatán áll, eddig legalább 2-szer komolyan bionyított. A futómű a méreteihez képest jó, bár nem egy Focus stabilitás családi autóba pont jó.
Ami nem tetszik:
Valami furcsa igénytelenség lengi körbe az autót. Apró minőségi problémák vannak a kasznival és a kárpitokkal. Aki nem akarja ezeket látni az saját kezűleg ne mosogassa és ne takarítgassa a kocsit. Nem túl komoly ez, inkább szomorú. Alacsony fordulaton a motor hulla, ebből éles helyzetben akár gond is lehet. A motornál maradva: milyen autó az amihez gyárilag adnak egy lityi olajat? Ráadásul gyári helye van a csomagtartóban! 13 ezernél bele is ugrott a flakon teljes tartalma a motorba mert követelte az állnok! Azóta csend van, kérdés, hogy meddig. A csomagtartó időnként a kulcsról nyitva csak felpattan, nem nyílik ki. Ha csomagokkal teli kézzel érkezem és számítok a nyitásra a pofáraesés eléggé kellemetlen. A könyöklő egy gány, hogy honnan lőtték nem tudom, állítani lehet de ha rákönyökölsz visszaugrik a helyére ráadásul az az érzésem, hogy bármikor letörhet. Ettől van sokkal jobb ( lásd Skoda ) olcsóbb viszont kevés. Az automata klíma manuális(!) üzemmódban simán felülbírál és intézkedik, rendszeresen fel-le csavargatja a ventilátort. Cseles.

Komoly hiba idáig nem volt, az apróságokat pedig meg lehet szokni, cégesnek remek, aki viszont magának venné az gondolja meg 2-szer is mielőtt pénzt ad érte mert lehet, hogy a szomszéd szalonban kicsit racionálisabb döntéssel spórol 2 millát.

- semmi

Egyelőre sehová

Fenntartási költség (5) Évjárat 2008
Előző autója? Octavia II 1,6 Következő autója? Japán japán
Verdikt (6.8/10)

Volkswagen Jetta 2005 (2005)