Autók » Volkswagen » Golf (2003-2007)

Golf 1.616v

Golf IV, a nagy csalódás

az autót kb másfél évvel ezelőtt vettem.régebben már voltak német autóim de ezek tényleg megbízhatóak voltak.A golf előtt közvetlenül egy rendőrségi leselejtezett 406-os peugeot boldogitott.Ezért döntöttem úgy ,h egy fiatalabb megbízható autót veszek.japán lett volna jó de ez az évjárat ezzel a felszereltséggel min.300e ft -al drágább .az autót első tulajtól vettem aki ráadásul nő volt,nem volt széthajtva,sza..á törve.azért csodálkozom,hogy ilyen rövid idő alatt ennyi baja volt.ráadásul a feleségem használja és kb napi 30-50km -t megy vele.az első probléma ott kezdődött hogy már szinte az átíratás után bedöglött az egyik gyújtás trafó majd.kb 2 hónap múlva a másik majd még egy.persze mindig hétvégén nehogy lehessen venni valahol.aztán a középkonzolon a légkondi és a fütés kapcsolók megvilágitása halt meg :érdekes h volt egy 92-es audi 100-om és annak ugyan ez a baja volt . 10-év alatt sztem ki lehetett volna javítani ezt a tipushibát.A bal hátsó helyzetjelző állandóan kiég.90 000km nél ki kell cserélni kötelezően vezérműszíjakat,vízpumpát ezek görgőit olajat,szűrőket.ezen felül cserélni kellett két féktárcsát,mert nagyon rázott fékezés közben,lengőkar szilenteket,baloldali gömbcsuklót,4db gyertya,futómű allitás,.végül az egész történet szereléssel egyűt (utángyártott alkatrészekből 35% -os kedvezménnyel)120 000 ft körül ált meg .Persze hozzá kell tenni ,hogy BARNABÁCSI szerelte és ezért ennyi.különben min egy 30 ft-al többe került volna.

- 3db gyújtástrafó 11-15e ft/db.a kesztyűtartóba mindig rakni egyet!!!
- kuplung pedál néha beragad,kézzel kell visszahúzni.
- fékpedál néha beesik.
- lengőkar szilentek mindkét oldalon.
- baloldali axiális csukló.
- első féktárcsa csere.műszerfal világitás,bal hátsólámpa állandóan kiég.

szakszerviz telefonon 350 e ft+felmerülő költs.ért végezte volna el a 90 000 kötelező szervizelést.amikor személyesen érdeklődtem mindez meglett volna 250e -ből.

így maradt Barni a veresegyházi csodaszerelő aki mindent megjavít és mindezt olcsón.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2003
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 52000
Előző autója? -406 Következő autója? mindegy csak japán legyen
Verdikt (1.4/10)

Volkswagen Golf 2003 (2005 - 2008)