Autók » Volkswagen » Golf (1997-2007)

Golf 1.9 PDTDI 131LE 6gang.

Egy igazi ítélet 110.000 megtett km után

2év 110.000km szinte mindent tudok róla. Amikor megvettem nem tudtam belekötni olyan szép állapotban volt 2,5évesen az új árának feléért 3,2milla. Minden benne van amit akartam sport csomag króm betétek és kézi 6-os váltó (az autómata azért nem kellett mert ebbe csak triptronik van és az csak 5 sebességes, autópályán többet iszik). Furcsán nagyon ment az autó és kiderült, hogy turbótiltásig meg volt chippelve. A lomha diesel belement a 235km/h-ba. Irattam rá egy enyhébb de azutó kímélöbb programot 163LE 405Nm, de már késő volt. Turbó csere jött. Nagyon nehezen találtam rá turbó mert a kipuffofó csonk egybe van a Golfnál öntve a turbóval. De végül sikerült szerezni és 1,5 nap alatt bent volt az új turbina. Jött a 2. nagy "mázli" kannás gázolaj miatt egyszer csak elment az erő (olyan volt mint egy szívó diesel) és világított a kipörgésgátló. PD-elem csere. Én buta 1-et kicseréltem örömmel elindultam haza 10km után a mellette lévő is elszállt. Beidegesedtem és mind a 4-et kicseréltettem.
Közben volt egy vezérműszíj cserém az 60e megállt (kötelező ilyenkor az összes görgő és a vízpumpa cseréje is)
Időközben írattam rá egy erősebb programot (mondván ha sportmotorra nincs pénzem legalább ennyi jár) cca 175LE
Olajcsrék már rutin munkának számítanak 15e-ként minden cserélünk. Olajból próbáltam több félét is. Rove pdtdi, castroll txt pdtdi de most metabond pdtdi olajat és hozzá metabond adalékot használok (olajfogyasztás semmi!!!) 19e-ből van meg egy olajcsere tokkal vonóval munkadíj nélkül.
Cseréltem már féktárcsákat és fékbetéteket többször is ezek is 5000-8000e között mozogtak (utángyártottak de semmi baj sincs velük).
Más semmi, pedíg nem járok lassan sőt! 5000km/hó ennyit megyek vele.
Kényelem: Üléseket nagyon szeretem nagyon jó az oldaltartása csak lehetne egy kicsit aprólékonabban állítani előre és hátra. Minden szép és kifinomult. Pohártartó szuper klímával szépen hűthető az ital. Egyetlen nagy mínusz, hogy a fed.komputer nem tudja, hogy hány kilométer tehető meg a benne lévő üzemanyaggal (úgy tudom a NAVI-s tudja) ez nagyon amatör!!!
Futómű: Kombi az autó és a merev hátsó híd miatt a fara ki akar törni a kanyarban. Amúgy hangolása optimális (kevés görgő van benne kisebb a hibaforrás)
Teljesítmény: Hát errő ódákak zenghetnék! Volt, hogy 4,8l/100km kihoztam belőle (üresen is 1400kg az autó), az átlagom 7 liter, közút 140 autópálya 160-180km/h így ez is tökéletes. Pontos adatok 100-nál 4,3l, 140-nél 6,2, 160-nál 7l! Ez egy autó sem tudja a piacon. Pláne ha beleveszem, hogy 8,5 másodperc alatt 100-on van és 214km/h a végsebessége GPS szerint (az óra 6-8 km/h csal felfelé).
167km/h-nál forog a motor 3000-t.
Nagyon szeretem főként amikor le van mosva :). Csak ajánlani tudom tényleg egy SPORTAUTÓ HÉTKÖZNAPOKRA.
Remélem tudtam segíteni!
Még annyi, hogy nagyon meg kell nézni a használt autót az enyém négy éves és 191e van benne! Ezért vettem dieset mert sokat megyek!
4ever VW

- PD elemek- vizes gázolaj 120e
- turbó- chip miatt 100e
- első lengéscsillapítók- egy tankcsapda áldozata- 25e
- Ezenk kívül csak kopó alkatrászek ami természetes.

Szegény kis rokonom idejét rabolom :)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Astra 2.0 DTI Következő autója? Passat 170LE DSG
Verdikt (8.9/10)

Volkswagen Golf 1997 (2004 - 2007)