Autók » Volkswagen » Golf (1997-2007)

Golf 1,6 Pacific

Az autó!

Az autó vásárlás előtt részletesen tájékozódtam... újságok, Internet, ismeretségi kör. Régóta tetszett a Golf, de amit több alkalommal olvasatam vele kapcsolatban -különösen a neten- kissé megnehezítette a döntésemet. Letűnt korok, megbízhatatlan stb. Szóval ilyen a mai tapasztalatom alapján már nyugodtan kétségesnek(nagyon szépen akrtam fogalmazni) minősíthető véleményeket is találtam. Több márkát szemügyre vettem, közöttük japánokat is, hiszen korábban ilyen modell volt a családban. Megjegyzem: nem volt vele baj, jók az emlékeim azzal kapcsolatban is. Első km-ek, első randik stb... Azt a mesét viszont én sem veszem be, h egyes japán gyárak már lassan istenekkel magasztalt távlatokba helyeznek néhányan, másokat meg még a középkorba tesznek... Ilyen különbségek nincsenek!
Lényeg: a Golf egy kis próbaút után győzött meg véglegesen! Az ülések baromi jók, a futóműnek pedig először nem is hittem!! Lehet, egy kocsi ilyen stabil? Igen! 40.000 km-t tettem azóta meg vele és holnap reggel is örömmel hajtok ki a garázsból! Mai napig sokan megbámulják (Pedig ugye 1998-ból jön), másrészt egy nagyon stabil és biztonságos autó. Meghibásodás? 1 lambda szonda csere volt, ami kb 12000Ft-ba került, ami valljuk be a mai világban nem egy nagy cucc! Fogyasztás: járok országúton, városban és autópályán is! Átlag: 7,2-7,8 l(klímával). Bőven jó! Pedig azért ebben sokszor van 160-180-as tempó is! A nagy olajfogyaztás(??): Long life szervizen van a kocsi, tehát 2 év 30.000km. 27 éves vagyok, tehát nem nagypapa tempóban vezetek! 30.000 után is még jó 3/4-ed körül volt a nívopálcán az olaj. Téma lezárva! Vezettem mostanában újabb kocsikat: Astrat, Corollát, Megane-t, Avensist, 407-et. Ok-s maradok a Golf IV-nél. Bár kicsit megcsapott az V-ös szele is! Javaslat: Mindenki döntsön a saját belátása szerint! Próbálja ki a kocsit, nézesse meg jó autószerelővel és ne menjen bele egy ismeretlen által leharcolt, bizonytalan előéletű autó vásárlásába! Ha így vásároltok egy Golfot, biztosan nem fogtok csalódni benne!

- 1 lambda szonda

Automobil-Eger, Automobil-Gyöngyös

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? Swift Következő autója? VW Golf V/ Passat
Verdikt (8.6/10)

Volkswagen Golf 1997 (2004 - 2007)