Autók » Volkswagen » Golf (1991-1999)

Golf 1.9 TDI Variant Joker

A kis fatökű, ami jobb, mint gondoltam!

Szeretem a gyors és gazdaságos kocsikat. Hozzáteszem sok autóm volt már de véletlenül lettem Golf tulajdonos, amit mostmár nem bánok. Úgy mondják, hogy a puding próbája az evés- a kocsiké pedig a vezetés!
Pár hónappal ezelőtt kimentem Belgiumba autóért. A kiválasztott batár egy 220-as CDI Merci volt, amit mire odaértem már eladtak. (1 hét telt el, interneten lefoglaltam) Gondolhatjátok, hogy a kereskedőt rendbe tettem agyilag az etikus kereskedői viselkedésről amúgy magyar módra.
Akkor előállt egy Golf III. Joker Varianttal, hogy ez biztosan jó lesz nekem. Na ettől még jobban begurultam, mert nem VW Golf volt az álmaim netovábbja.
Mivel nagyon jó árat mondott és nem volt kedvem napokig kint maradni, amig találok másik autót, belementem az üzletbe és hazahoztam a Golfot.
Az első meglepi útközben volt, mert nem fáradtam el a széles gerinctámaszos ülésben. A második, mikor hazaértem, mert Charleroi-ból egy tankkal azaz 60liter gázolajjal még itthon is jártam két napig.1250 Km-t mentem. A harmadik a szervízben ért, ahol a 153000 km ellenére hibátlan diagnosztika volt az eredmény és azóta is HIBÁTLAN az autó.Nem akartam Golfot de ez megmarad. 110Le 240 Nm forgatónyomaték+POWERBOX 30Le, 55Nm és a Mercik is mennek a levesbe. De volt rá példa, hogy benzineseket is megszégyenítettem vele.
Kényelmes, mert nem Golf III ülés van benne. Minden elektromos és működik is. A fékek és az ABS nagyon jó. A fazonja is elfogadható és már szeretem. Nem vágyom ezeken az utakon jobb, gyorsabb autóra. Szóval bejött a cucc!

- Még semmi hibája nem volt.

Nem vittem.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1997
Előző autója? T4 transporter caravelle Következő autója? marad
Verdikt (7.8/10)

Volkswagen Golf 1991 (1991 - 1997)